Mieszkańcy osiedla Kowale zaostrzyli swój protest przeciwko bierności urzędniczej w sprawie budowy łącznika ulic Kowalskiej i Kwidzyńskiej. W piątek zorganizowali kolejny protest, blokując ulicę Kowalską - główną drogę osiedla łączącą Swojec i Wielką Wyspę z wyjazdem na Warszawę.
Protest spowodowało "niedotrzymanie obietnic przez urzędników z Departamentu Infrastruktury". W piątek od rana mieszkańcy Kowal blokowali ulicę na wysokości numeru 130 - najpierw o godzinie 8, potem 10, 12, a kulminację zaplanowano na 15. Wówczas przejazd zablokowano na dłużej, bo niemal dwie godziny.
Kierowcy utknęli w ogromnych korkach, droga była nieprzejezdna zarówno od strony Swojczyc, jak i Psiego Pola.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze