Reklama

Rewolucji na Nadodrzu nie było! Powtórka wyborów nie była potrzebna? [WYNIKI]

19/06/2017 09:59

Mieszkańcy osiedla Nadodrze ponownie wybrali swoich radnych osiedlowych. Dużych zmian w składzie rady nie ma. W okręgu nr 2, gdzie dochodziło do nieprawidłowości, przez które wybory trzeba było powtórzyć wygrali dokładnie ci sami kandydaci, co w kwietniu. Do zmian doszło jedynie w pierwszym okręgu, gdzie kwietniowe głosowanie nie budziło większych kontrowersji.

Przypomnijmy, że w ubiegła niedzielę mieszkańcy osiedla Nadodrze ponownie wybierali swoich przedstawicieli do rady osiedla. Kwietniowe wybory na wniosek kandydatów z grup Nowe Nadodrze i Zielony Wrocław unieważniła komisja ds. Partycypacji Społecznej i Osiedli złożona z radnych miejskich.


Autorzy wniosku o unieważnienie wyborów argumentowali potrzebę powtórzenia głosowania tym, że w lokalu przy ul. Niemcewicza jeden z członków komisji wyborczej miał palcem wskazywać głosującym, na którego kandydata powinni oddać głos, co zdaniem protestujących mogło wpłynąć na ostateczny wynik wyborów.

Reklama

Jak pokazują wyniki czerwcowych wyborów, agitacja w lokalu nie miała większego znaczenia. W okręgu, w którym miało dochodzić do nieprawidłowości po raz kolejni zostali wybrani ci sami kandydaci, aż sześcioro zachowało swoje lokaty wyborcze z poprzednich wyborów. Pozostali zamienili się tylko miejscami. Największe poparcie ponownie zdobył radny miejski Jerzy Sznerch z Wrocławskiego Forum Samorządowego (otrzymał 209 głosów). Wszystkie pozostałe 10 mandatów w okręgu nr 2 uzyskali także kandydaci tego ugrupowania.


Do zmian doszło za to w okręgu nr 1, w którym kandydaci Nowego Nadodrza zyskali 1 mandat, kosztem Wrocławskiego Forum Samorządowego. Tutaj też najlepszy wynik z kwietniowych wyborów obroniła Joanna Kamecka, na którą tym razem głosowały 123 osoby. Osiem kolejnych mandatów uzyskali kandydaci grupy Nowe Nadodrze.

Reklama

Na 10 miejscu – ostatnim premiowanym mandatem – uplasował się radny miejski Jerzy Józef Skoczylas z Wrocławskiego Forum Samorządowego, który w poprzednim głosowaniu mandatu nie uzyskał. W radzie osiedla zasiądzie też aktywista miejski Aleksander Obłąk, który zdobył 6 głosów więcej niż w kwietniu i to mu dało mandat.


Zgodnie z wynikiem powtórzonych wyborów w radzie nie zasiądą za to Agnieszka Bielińska oraz Katarzyna Piwko z Wrocławskiego Forum Samorządowego.



NOWI RADNI RADY OSIEDLA NADODRZE:


Okręg nr 1

Reklama



Joanna Kamecka




Marek Dudek




Arkadiusz Kuna




Beata Nienartowicz




Piotr Fereński




Aleksander Obłąk




Bartłomiej Lis




Aleksandra Sochańczak




Dorota Romanowska




Jerzy Józef Skoczylas




Okręg nr 2




Jerzy Sznerch




Joanna Buszek




Małgorzata Zygadło




Alicja Caban




Agnieszka Miciuk




Marek Zygadło




Kazimierz Kołodziej




Sawas Sawidis




Ewa Sawidis




Edward Pałysa




Bernard Olszewski




bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości