Reklama

Umowa na rozbudowę Aquaparku podpisana! Kiedy otwarcie nowych basenów?

20/08/2019 15:07

We wtorek, w samo południe została podpisana umowa na rozbudowę wrocławskiego Aquaparku. W ciągu 11 miesięcy między obecnymi odkrytymi basenami a wzgórzem Andersa powstaną dwa całkiem nowe baseny z dodatkowym wejściem i szatnią. W ramach inwestycji wartej prawie 10 mln zł zadbano też o dodatkowe miejsca parkingowe, czy nową kasę, która ma rozładować kolejki w okresie wakacji.

Jak podkreśla Grzegorz Kaliszczak, prezes spółki Wrocławski Park Wodny przetarg na rozbudowę basenu przy Borowskiej udało się rozwiązać w ekspresowym tempie. – Ten przetarg to nieliczny albo jedyny przetarg, gdzie postępowanie przetargu nieograniczonego zakończyło się w kwocie, jaką zakładaliśmy. Rzadko się zdarza, że nie trzeba podnosić tej ceny – zaznacza, dodając że powiększenie obiektu to odpowiedź na gigantyczną popularność placówki z jaką spółka spotyka się w okresie letnim.


Rozbudowy Aquaparku podjęła się katowicka firma Transcom Sp. z o. o., która za 9,4 mln złotych zaprojektuje i wybuduje dwa całkiem nowe baseny letnie. Pierwszym z nich będzie brodzik o powierzchni 82 m2 i głębokości 0,4 m, drugim 34-metrowy basen pływacki o głębokości 1,2 m. W obu basenach woda będzie podgrzewana. Przy brodziku zostaną zamontowane m.in. jeżyki i dzwonki wodne oraz zjeżdżalnia „słoń”.

Reklama

Letnia strefa w Aquaparku będzie strefą autonomiczną tzn. osoby, które będą chciały korzystać wyłącznie z basenów odkrytych, będą mogły kupić bilety bezpośrednio w kasie od strony ul. Petrusewica i ominąć kolejki do kas ogólnych. Tutaj też zostanie urządzona koedukacyjna szatnia z przebieralnią, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem, natryskami i toaletami.


Zwycięzca przetargu na zrealizowanie inwestycji będzie miał 11 miesięcy. Niewykluczone jednak, że prace zakończa się wcześniej i z nowych basenów będzie można skorzystać już od początku przyszłorocznych wakacji, a nie jak zakłada plan dopiero od sierpnia. Właściciel spółki Transcom Władysław Sobiech przekonuje, że z budową basenów nie powinno być większych problemów, a realizując inwestycję projektanci i budowlańcy wykorzystają doświadczenia zdobyte podczas budowy podobnych obiektów w Ostrowcu Świętokrzyskim, Knurowie czy Katowicach. – Najpierw musimy uzyskać pozwolenie na budowę, potem na prace projektowe mamy 3 miesiące. Zakładamy, że na budowę uda się wejść jeszcze w listopadzie. We Wrocławiu mrozów można się spodziewać w styczniu, dlatego roboty takie, jak wykopy chcielibyśmy zacząć jak najwcześniej – zapowiada.

Reklama

W ramach inwestycji przy Aquaparku ma powstać również nowa plaża z leżakami, która będzie jeszcze większa od obecnej. Na terenie Parku mają się pojawić też 22 nowe drzewa i aż 2,5 tys. krzewów i traw ozdobnych oraz 700 m2 trawnika.


Inwestorzy zadbali też o miejsca parkingowe. Klienci Aquaparku będą mogli korzystać z dodatkowego parkingu przy Petrusewicza. Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego już wystąpił z wnioskiem o wydzierżawienie terenu w okolicy pobliskiego sklepu sieci Kaufland.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości