Reklama

Wrocław: 50-latek okradał sklep, w którym pracował

30/11/2018 14:32

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić mężczyzna, który jest oskarżony o kradzież elektronarzędzi. Z ustaleń policji wynika, że łupem 50-latka padł sprzęt o łącznej wartości ponad 70 tys. złotych. Oskarżony tłumaczył, że zastawiał kradzione przedmioty w lombardach, żeby mieć pieniądze na grę w kasynie.

Mężczyznę udało się zatrzymać w wyniku działań policjantów z komisariatu Wrocław – Grabiszynek. Mundurowym udało się ustalić, że 50-latek jest pracownikiem sklepu, z którego ginęły elektronarzędzia. Dalsze ustalenia policjantów potwierdziły, że sprzęt znikał ze sklepu podczas pracy podejrzanego.


– Mężczyzna został zatrzymany i się do przyznał do zarzucanych mu czynów. Złożył również obszerne wyjaśnienia. 50-latek tłumaczył, że przegrał wszystkie posiadane pieniądze w kasynie, a kradzież sprzętu i uzyskane w ten sposób środki finansowe, miały posłużyć do dalszej gry i odegrania się – mówi sierż. Monika Perec z KMP we Wrocławiu.

Reklama

Po zatrzymaniu policjanci ujawnili, że mężczyzna posiada ponad 13 tys. złotych. – Ujawnione pieniądze mundurowi zabezpieczyli na poczet przyszłych kar – dodaje policjantka.


Podczas dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali część utraconych elektronarzędzi, o wartości blisko 20 tys. złotych. Sprzęt zastawiony był w kilku lombardach na terenie miasta. Obecnie policja prowadzi czynności zmierzające do odzyskania pozostałej części utraconego mienia.


Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości