Reklama

Wrocław dla Wszystkich prezentuje kandydatów do rady miejskiej. „Nie podoba nam się to, że Wrocław jest tylko dla młodych, zdrowych, bogatych” [WIDEO]

24/09/2018 14:18

Komitet Wyborczy Wyborców Wrocław dla Wszystkich zaprezentował swoje listy wyborcze do rady miejskiej. Inicjatywa, której lideruje organizatorka Ogólnopolskich Strajków Kobiet Matra Lempart chce, żeby nowe władze miejskie po wyborach w większym stopniu zadbały o osoby mniej majętne, a samo miasto stało się otwarte i tolerancyjne.

Na liście komitetu znalazło się 26 kobiet i 24 mężczyzn w tym działacze i działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, partii Razem, Komitetu Obrony Demokracji i organizatorzy protestów (m.in. w obronie sądów). Marta Lempart, która z poparciem Wrocławia dla Wszystkich kandyduje na prezydentkę Wrocławia, podkreśla, że to właśnie ludzie skupieni wokół projektu przekonali ją do startu w wyborach.


– Kandyduję nie ze względu na to, kto idzie za mną, ale przed kim i z kim mam zaszczyt iść w tych wyborach. Gdyby nie było tych wszystkich osób, gdyby nie udało nam się skompletować takiej załogi, nie byłoby mowy, żebym się ja w jakikolwiek sposób angażowała się w wybory – mówiła podczas prezentacji komitetu. – Podpisuję się pod każdą z tych osób, każą z nich rekomenduję, z każdą z nich współpracowałam i wierzę, że w to, że są w stanie dla Wrocławia zrobić bardzo dużo i, że nic z tego, co spotka w radzie miejskiej, nie będzie dla nich nowe, to są ludzie, którzy od dawna działają na rzecz swoich lokalnych społeczności i dobra wspólnego – zapewniała Lempart.

Reklama


Sama Marta Lempart w wyborach do wrocławskiej rady miejskiej kandyduje z okręgu nr 6*. W pozostałych okręgach „jedynkami” są: prof. Wojciech Browarny (okręg nr 1), Alina Szeptycka (2), Natalia Pancewicz (3), Marta Stożek (4), Agnieszka Wywrot (5), Tadeusz Mincer (7).


Komitet Wrocław dla Wszystkich w swoim programie ma m.in. poprawę jakości komunikacji miejskiej, budowę ogrodów kieszonkowych na osiedlach, wprowadzenie budżetowania zadaniowego i bonu dla osób płacących podatki we Wrocławiu, a także całodobowy gabinet ginekologiczny „bez klauzuli sumienia” oraz szkoły uczące równości i tolerancji.

Reklama

---


* Okręgi w wyborach do rady miejskiej:




Okręg nr 1: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Nadodrze, Kleczków




Okręg nr 2 Strachocin-Swojczyce-Wojnów, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze – Zalesie-Szczytniki, Biskupin – Sępolno – Dąbie-Bartoszowice




Okręg nr 3: Powstańców Śląskich, Borek, Gaj, Huby, Tarnogaj




Okręg nr 4: Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki-Partynice, Klecina, Oporów




Okręg nr 5: Szczepin, Gądów – Popowice Pd. , Pilczyce – Kozanów-Popowice Pn.

Reklama



Okręg nr 6: Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Kuźniki, Żerniki, Jerzmanowo-Jarnołtów – Strachowice – Osiniec, Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie




Okręg nr 7: Karłowice – Różanka, Kowale, Psie Pole – Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice – Poświętne – Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary, Osobowice-Rędzin.



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości