Reklama

Wrocław świętuje indyjskie święto Diwali. Tradycyjnymi hinduskimi potrawami częstował sam przyszły prezydent [ZDJĘCIA, WIDEO]

07/11/2018 16:58

Wrocław włączył się w obchody Diwali. To święto obchodzone na całym świecie przez Hindusów. W stolicy Dolnego Śląska z okazji „Święta Świateł” prezydent elekt Jacek Sutryk wspólnie z konsulem honorowym Indii Kartikey Johri częstowali wrocławian tradycyjnymi potrawami kuchni indyjskiej.

Mieszkający w naszym mieście Hindusi przekonują, że obchodzone 7 listopada święto Diwali to jedno z najpiękniejszych indyjskich świąt. Nazywane jest również „Świętem Świateł”.


W tym roku Diwali obchodzone jest również we Wrocławiu. Z tej okazji przyszły prezydent Jacek Sutryk oraz Konsul Honorowy Republiki Indii Kartikey Johri i fundacja „Weź Pomóż”, zorganizowali wspólny posiłek na placu Solnym.


Mieszkańcy, którzy wzięli udział we wrocławskich obchodach, mogli liczyć na wegetariańskie dania kuchni indyjskiej. Chętnych nie brakowało.

Reklama


– Dziś we Wrocławiu świętujemy indyjskie święto Diwali wraz z indyjską społecznością mieszkającą w naszym mieście, ale nie tylko, bo przecież wielu wrocławian przybyło na plac Solny wspólnie świętować i spróbować wyjątkowych potraw kuchni indyjskiej. Dziękuję Honorowemu Konsulowi Republiki Indii we Wrocławiu za chęć dzielenia się żywnością i niesienia pomocy innym, co zresztą jest jednym z założeń tego wyjątkowego święta. Wiele ważnych celów i wartości spotkało się dziś we Wrocławiu w jednym miejscu – mówił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, a wkrótce nowy prezydent Wrocławia. – Oby w przyszłości było jak najwięcej takich inicjatyw i pomysłów. Wrocław to miasto otwarte na wszystkich, łączące ludzi działających z pasją dla dobra innych – dodał.

Reklama

W trakcie wydarzenia promowana była także idea społecznych lodówek, które są ustawiane w mieście przez fundację „Weź pomóż”. – Współpraca z miastem i konsulem Indii dała znakomity efekt. Jest mnóstwo ludzi, wspaniała energia, uśmiechy na twarzach. Chcemy kontynuować tego typu wydarzenia i dalej pomagać wszystkim potrzebującym – mówi Jan Piontek z fundacji „Weź pomóż”, jeden z pomysłodawców i organizatorów wydarzenia.


Wrocławski magistrat szacuje, że we Wrocławiu mieszka ok. 2,5 tys. obywateli Indii. Wielu z nich świętowało dziś wspólnie na placu Solnym.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości