Reklama

16-latek skatował psa. Zwierzę tak cierpiało, że musiało zostać uśpione

20/04/2021 09:32

Nastolatek kopał, szarpał i zrzucił ze schodów psa. Zwierzę było w tak złym stanie, że musiało zostać uśpione. Smutne wieści przekazała wrocławska Ekostraż.

Policjanci analizowali w marcu – w związku z inną sprawą – nagranie z kamer monitoringu jednej z klatek schodowych znajdujących się na Grabiszynku. Okazało się, że widać na nim jak młody mężczyzna kopie, szarpie i zrzuca ze schodów psa, który ma ewidentne problemy z poruszaniem się. Funkcjonariusze ustalili, że nad zwierzęciem znęcał się 16-letni mieszkaniec tego bloku.   


Nastolatek przyznał się do zarzucanych mu czynów. – Tłumaczył, że tracił nad sobą panowanie, ponieważ pies nie wykonywał jego poleceń. Prawdopodobnie było to jednak spowodowane wiekiem oraz chorobami układu ruchu, na które od pewnego czasu cierpiał czworonóg – mówi sierż. szt. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.

Reklama

„Aresa cały czas bolało”


Ekostraż poinformowała, że mimo badań, wizyt u specjalistów, pełnej diagnostyki i opieki w domu tymczasowym, nie udało im się wygrać walki o zdrowie Aresa. I dodają, że ostatnie badania diagnostyczne potwierdziły, że nie było czas na poprawę jego zdrowia i komfortu życia. Potwierdzają też, że zwierzę cierpiało z powodu wieloletnich zaniedbań i doznanej przemocy fizycznej. – Nie ulega wątpliwości - Aresa cały czas bolało. Nie mogliśmy dłużej pozwalać, by ból władał jego życiem, to by było nie fair – wyjaśnią opiekunowie zwierząt. Członkowie Ekostraży podjęli decyzję, że pies nie zostanie zutylizowany i postawili mu nagrobek na psim cmentarzu.


– Trwa postępowanie w sprawie znęcania się nad Aresem – informuje stowarzyszenie ochrony zwierząt. Przypomnijmy, że o tym, jak ukarać 16-letniego wrocławianina zdecyduje sąd rodzinny. Może to być nadzór ze strony kuratora lub umieszczenie nastolatka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami znęcanie się nad zwierzęciem jest zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

– Każdy, kto jest świadkiem popełnienia przestępstwa powinien poinformować o tym fakcie odpowiednie służby. To nic nie kosztuje, a w przypadku znęcania się nad psem, może pomóc niewinnej istocie – podkreśla Marcjan.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: BIŁ, KOPAŁ I ZRZUCIŁ ZE SCHODÓW PSA. 16-LATEK ODPOWIE PRZED SĄDEM RODZINNYM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości