Reklama

33-latek jechał koparką po drodze ekspresowej. Mimo zakazu prowadzenia pojazdów [WIDEO]

09/04/2021 15:41

Nawet kilka lat w więzieniu może spędzić 33-letni wrocławianin, który wjechał koparką na drogę ekspresową S-8, choć ma zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna ze swojego zachowania będzie się musiał wytłumaczyć przed sądem.

Policjanci z wrocławskiej drogówki zauważyli koparkę, która jechała pasem awaryjnym drogi ekspresowej S-8.  


– Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazd wolnobieżny nie ma prawa korzystać z żadnego pasa drogi zakwalifikowanej do kategorii „S” – mówi asp. szt. Monika Kaleta KMP we Wrocławiu. I relacjonuje, że policjanci w bezpiecznym miejscu przystąpili do kontroli pojazdu i osoby siedzącej za jego kierownicą.

Okazało się, że w podróż koparko-ładowarką wyruszył 33-letni mieszkaniec Wrocławia. – Mężczyzna próbował się tłumaczyć, twierdząc, że nie miał świadomości, że tego typu pojazdem nie może poruszać się po drodze ekspresowej – powiedziała policjantka. Na dodatek mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, który kończy się dopiero w przyszłym roku.

33-latek został zatrzymany. – Oprócz grożącej mu kary nawet kilkuletniego pozbawienia wolności, otrzymał również wysoki mandat karny – wyjaśnia Kaleta. Sprawą wrocławianina zajmie się sąd.

Reklama

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości