Reklama

500 złotych dla niesfornych kierowców. Strażnicy miejscy wlepiają mandaty

28/06/2025 16:39

Duże imprezy w mieście to też spore wyzwanie organizacyjne i komunikacyjne. Straż miejska apeluje do kierowców, by wybierając się na różne wydarzenia parkować zgodnie z przepisami. Inaczej posypią się mandaty.


Na weekend we Wrocławiu zaplanowano wiele imprez, z których jednymi z większych są festiwal ZORZA na Stadionie Olimpijskim czy impreza dla fanów motoryzacji Ultrace 2025 na Stadionie Miejskim przy al. Śląskiej. To duże wyzwanie również dla służb, które od piątku pilnują porządku w okolicach miejsc, gdzie trwają imprezy. Działania mają głównie charakter prewencyjny, ale nie brakuje również zdecydowanych reakcji, w sytuacjach, w których kierowcy lekceważą przepisy.

Jak informuje straż miejska, szczególnie niepożądane są sytuacje, w których pojazdy niszczą miejską zieleń, blokują chodniki i powodują utrudnienia dla pieszych. Aby temu zapobiec, strażnicy miejscy oznaczają najbardziej narażone miejsca taśmami i zapowiadają wzmożone kontrole aż do późnych godzin nocnych.

Reklama

W sobotę, 28 czerwca, tłumy pojawiły się najpierw w okolicach Tarczyński Arena. - Strażnicy miejscy już w działaniu. Kierowcy, niestety, parkują w niedozwolony sposób – poinformował w mediach społecznościowych Waldemar Forysiak, rzecznik Straży Miejskiej we Wrocławiu.

Strażnik dodaje, że za nielegalne parkowanie grożą wysokie mandaty. W przypadku zniszczenia roślinności mandat może wynieść nawet 500 zł, a w przypadku skierowania sprawy do sądu – grzywna może sięgnąć 1000 zł, a nawet skończyć się karą nagany.

Reklama

Funkcjonariusze patrolują szczególnie osiedlowe uliczki i tereny zielone, które mogą zostać zdewastowane przez nieodpowiedzialnych kierowców. Do dyspozycji strażników są również lawety, gotowe do odholowania pojazdów w najbardziej drastycznych przypadkach.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/06/2025 16:53
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Forest 2025-06-28 18:06:42


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Qutass 2025-06-29 10:59:44

    Straż miejska nie jest inspekcją ruchu drogowego! Od pilnowania porządku R.D jest POLICJA!! A co oni robili w tym czasie. Dobrze się robili i popisywali a raczej udawali że coś robią. Bo bezsensowne jeżdżenie radiowozem na sygnałach w tą i w tamtą zakłócając przy tym spokój nie można nazwać sensownym zajęciem i pracą ;/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości