Reklama

Absolwenci wrocławskich uczelni nagrodzeni za prace magisterskie poświęcone miastu [NAGRODZENI, TEMATY]

25/05/2017 15:58

Władze Wrocławia już po raz czternasty przyznały nagrody w konkursie „Wrocławska Magnolia”. Miejskie wyróżnienia otrzymało ośmioro absolwentów szkół wyższych, których prace magisterskie dotyczyły zagadnień poprawy jakości życia we Wrocławiu.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród laureatom odbyła się w pięknej scenerii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Pamiątkowe dyplomy absolwentom wręczyli wiceprezydenta Wrocławia Adam Grehl, doradca prezydenta ds. Współpracy z Uczelniami Wyższymi prof. Tadeusz Luty oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia dr Jacek Ossowski.


Konkurs „Wrocławska Magnolia” skierowany jest do absolwentów wrocławskich uczelni, których prace magisterskie obronione w minionym roku akademickim dotyczyły zagadnień poprawy jakości życia wrocławian, a w szczególności ochrony środowiska naturalnego – w tym głównie redukcji emisji dwutlenku węgla – jak również ochrony życia i zdrowia człowieka oraz zagospodarowania terenów zielonych w mieście.

Reklama

– Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac, a także dążenie do praktycznego ich wykorzystania. Tym samym ich autorzy, poprzez wdrożenie w życie swoich pomysłów, mają szansę przyczynić się do rozwoju naszego miasta. Dodatkowo najlepsze prace zostały uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi – tłumaczy Katarzyna Sarka z biura prasowego wrocławskiego magistratu.


W tym roku jury konkursu przyznało aż trzy pierwsze nagrody. Dwie powędrowały do absolwentów Politechniki Wrocławskiej. Krzysztof Piechurski w swojej pracy porównał efektywność pompy ciepła powietrze-woda z wynikami symulacji uzyskanych za pomocą wybranych metod analitycznych, z kolei Lidia Bartoszek w swojej pracy zajęła się zagadnieniem oczyszczania wody do specyficznych zastosowań dla biotopów wód słodkich we wrocławskim Afrykarium. Trzecia nagroda główna w wysokości 8 tys. złotych powędrowała do Pauliny Graby – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zaprojektowała Identyfikację Wizualną Ogrodu Botanicznego UWr. W tegorocznym konkursie wyróżnieni zostali również absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Reklama

PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH [NAZWISKA, TEMATY PRAC]


– Największą nagrodą dla zwycięzców jest zastosowanie w przyszłości ich pomysłów, dlatego zachęcamy Was do dalszej aktywności. Czyńcie miasto piękniejszym – powiedział w trakcie uroczystości Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości