Reklama

AWF Wrocław podpisał porozumienie z Polską Organizacją Turystyczną

31/05/2021 12:18

Prezes POT Rafał Szlachta i rektor AWF we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Rokita podpisali porozumienie o współpracy. Intencją stron są wspólne działania na rzecz rozwoju i promocji polskiej turystyki, zwłaszcza promowania Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie.

W ramach porozumienia AWF i POT zadeklarowały sobie wzajemne wsparcie, konsultacje i doradztwo w zakresie prowadzenia działalności popularno-naukowej, konsultingowej i opiniodawczej w obszarze turystyki, a także prowadzenia badań i analiz ilościowych ruchu turystycznego w Polsce.


POT i AWF we Wrocławiu zamierzają powoływać mieszane zespoły eksperckie w celu rozwiązywania aktualnych problemów branży turystycznej. Planowane są też wspólne prace nad projektami wydawniczymi i konferencyjnymi, a także organizacja szkoleń dla pracowników przemysłu turystycznego.

Reklama

Bardzo ważną częścią porozumienia są działania edukacyjne. Studenci uczelni będą mogli brać udział w podejmowanych i realizowanych przez POT projektach. Współpraca obejmie także tworzenie nowoczesnej oferty edukacyjnej, w szczególności studiów podyplomowych oraz szkoleń, dostosowanych do potrzeb rynku pracy.


– Akademie wychowania fizycznego są bliskie mojemu sercu, bo sam jestem absolwentem jednej z nich. W Polskiej Organizacji Turystycznej zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie dla promocji Polski i turystyki mają imprezy sportowe, wydarzenia oraz nasi reprezentanci. Wiemy, że poprzez emocje towarzyszące kibicom i zawodnikom możemy bardzo wiele zdziałać. Nie zapominamy też, że uczelnie to przede wszystkim nauka. Polska Organizacja Turystyczna chciałaby wzmacniać swoje działania w obszarach badań i analiz. Chociaż już wielokrotnie współpracowaliśmy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, to jestem niezmiernie dumny ze sformalizowania współpracy. Podpisanie porozumienia będzie motorem napędowym do dalszych działań – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Szlachta.

Reklama

– Nauka to nic innego jak odkrywanie rzeczywistości i prawdy. Wspólnymi siłami będziemy budować przyszłość turystyki krajowej oraz promocji Polski poza jej granicami. Jesteśmy dumni z możliwości współtworzenia tego dzieła i udziału w tym procesie. Mogę zapewnić, że będę czuwał nad tym, by nasi pracownicy nieustannie prowadzili badania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Niniejsza umowa jest wiatrem, który popycha polską turystykę w dobrym kierunku – komentuje rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prof. dr hab. Andrzej Rokita.


Polska Organizacja Turystyczna to działająca od 1999 r. organizacja rządowa podlegająca pod Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Jej głównym celem jest promocja Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. POT organizuje seminaria, szkolenia, a także imprezy promocyjne, uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach branży turystycznej na świecie, wydaje materiały promocyjne, analizuje trendy w światowej turystyce.


mgo/mat. pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości