Reklama

Były piłkarz Śląska selekcjonerem reprezentacji Polski!

19/05/2017 10:06

Były piłkarz ręczny Śląska Wrocław - Piotr Przybecki - został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski szczypiornistów. Kontrakt trenera, który zastąpił na tym stanowisku Tałanta Dujszebajewa, będzie obowiązywał do 2020 roku.

Piotr Przybecki karierę zawodniczką rozpoczynał w Opolu, w miejscowej Gwardii (1987-1991), skąd trafił do Śląska Wrocław (1991-1994). Jego kolejnym przystankiem były Kielce (1994-1995), a następnie wyemigrował za zachodnią granicę. W Niemczech kolejno reprezentował barwy TV Huttenberg, TUSEM Essen, THW Kiel, HSG Nordhorn i TSV Hannover-Burgdorf, gdzie w 2012 roku zakończył karierę zawodniczą. Po dwóch sezonach w Szczecinie jako dyrektor sportowy raz jeszcze trafił do Śląska Wrocław debiutując jako trener. Od tego sezonu sprawuje funkcje szkoleniowca Orlen Wisły Płock. W reprezentacji Polski rozegrał 131 meczów, w których rzucił 372 bramki. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć mistrzostwo Niemiec i trzykrotne wywalczenie Pucharu Europy.

Pracę z reprezentacją Przybecki rozpocznie w połowie czerwca, a pierwszym sprawdzianem będzie towarzyski turniej w Norwegii, gdzie Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją gospodarzy, Szwecją i Islandią. Jako główny cel nowemu selekcjonerowi postawiono awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości