Reklama

CBŚP we Wrocławiu zatrzymało gangsterów współpracujących z grupą „Bukaciaka” [WIDEO]

19/02/2018 11:48

Funkcjonariusze CBŚP i policji zatrzymali dziesięć kolejnych osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która w latach 2013-2014 trudniła się wprowadzaniem do obrotu dużych ilości środków odurzających. Do zatrzymań doszło we Wrocławiu, Zgorzelcu i Krakowie. Z ustaleń policji wynika, że interesy prowadzony przez zatrzymanych powiązane były z działalnością tzw. grupy „Bukaciaka”.

Policjanci CBŚP wraz z Prokuraturą Krajową i funkcjonariuszami dolnośląskiej policji w ostatnim czasie zatrzymali dziesięć osób. Wszyscy są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z ustaleń śledczych wynika, że w latach 2013-2014 mężczyźni robili nielegalne „interesy” z członkami tzw. grupy „Bukaciaka”, za które teraz są aresztowani.


Policja i prokuratura prowadzą wielowątkowe śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. grupy „Bukaciaka”. Zakres i teren działania członków grupy, osób z nimi powiązanych i „robiących wspólne interesy” był tak duży, że dotychczas w prowadzonym śledztwie zarzuty przedstawiono ponad 150 osobom, z czego ponad 80 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a jak zapowiadają prowadzący śledztwo to nie koniec.

Reklama

Tym razem trop doprowadził policjantów do mężczyzn z południowo-zachodniej Polski. W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że na terenie województwa dolnośląskiego działały osoby zajmujące się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z zebranego materiału wynika, że na terenie Dolnego Śląska łącznie wprowadziły ponad 150 kg narkotyków.


Policjanci warszawskiego CBŚP wspomagani przez wrocławskich funkcjonariuszy CBŚP i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 10 osób podejrzanych o ten proceder. Jak informują policjanci, do zatrzymań doszło we Wrocławiu, Krakowie i Zgorzelcu. Zatrzymywane osoby były całkowicie zaskoczone działaniami policji. Jeden z nich próbował ukryć się w specjalnie do tego celu przygotowanej skrytce, znajdującej się w ścianie pokoju. W toku przeszukań zabezpieczono długą broń palną i narkotyki.

Reklama


W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.


Na wniosek prokuratora wobec ośmiu podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe i dozory.


Ponadto w ramach tego samego śledztwa, już wcześniej z Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych do warszawskiej prokuratury dowieziono czterech podejrzanych. Robertowi G. ps. „Kurczak” i Tomaszowi M. ps. „Miechu” prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się m.in. dokonywaniem wymuszeń rozbójniczych i obrotem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Ogłoszono im także zarzuty związane z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego na obywatelach Armenii, które miało miejsce w maju 2011 roku na terenie targowiska w Konstancinie-Jeziornej. Pozostałym dwóm podejrzanym Arturowi W. i Robertowi Sz. prokurator przedstawił zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Wszyscy czterej podejrzani również zostali tymczasowo aresztowani.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości