Reklama

Cenny wrocławski zabytek znów na sprzedaż

12/02/2023 21:23

Dawna siedziba niemieckiego Schlesischer Bankverein - Śląskiego Związku Bankowego, czyli pałac "Pod Złotą Muszlą" przy ulicy Wita Stwosza we Wrocławiu znów jest na sprzedaż. Firma Dolnośląskie Inwestycje, która jeszcze w ubiegłym roku zapowiadała metamorfozę kamienicy teraz szuka dla niej kupca. Czy znajdzie, dowiemy się w tym tygodniu.

Kamienica przy Wita Stwosza 33-35 powstała w 1899 roku dla Schlesischer Bankverein. Była główną siedzibą Śląskiego Związku Bankowego. Później urzędowali tutaj bankowcy z Deutsche Bank, a po wojnie powstał tu główny wrocławski oddział banku PKO.


W 2017 roku budynek został wpisany do rejestru zabytków. A zabytek to tym cenniejszy, że w środku działa najstarsza we Wrocławiu winda. Przez ostatnie lata gmach stał pusty. Jego nowym właścicielem jest spółka Dolnośląskie Inwestycje - ta sama, która zamierzała wybudować na terenie Stadionu Olimpijskiego mieszkania na wynajem i prywatny akademik. W ubiegłym roku Dolnośląskie Inwestycje ogłosiły, że przy Wita Stwosza powstanie Rezydencja Bankowa z ośmioma restauracjami na parterze.

Reklama

Teraz niespodziewanie Dolnośląskie Inwestycje szukają kupca na gmach przy Wita Stwosza. W styczniu ogłosiły przetarg, w którym oferują kamienicę na sprzedaż z ceną wywoławczą 35 milionów złotych. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić w tym tygodniu.



 


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości