Reklama

Coraz lepsze wyniki wrocławskiego Dialogu

02/03/2011 00:00

Wyższe przychody, sprzedaż i więcej klientów – wrocławski Dialog może zaliczyć 2010 rok do udanych. Czy pomoże to KGHM-owi w szukaniu jego nabywcy?

W roku 2010 przychody Grupy Kapitałowej DIALOG wyniosły 528,8 mln zł i były
wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 7,9 mln zł. Wzrost
przychodów odnotowano głównie w obszarze usług cyfrowej telewizji IPTV oraz usług
świadczonych na bazie obcej infrastruktury. Wyniki z działalności operacyjnej były również
lepsze od osiągniętych w roku 2009. Wynik na sprzedaży wyniósł w 2010 roku 40 mln zł
i był wyższy od wyniku sprzedaży z roku 2009 o 5,8 mln zł, tj. o 17%. (wszystkie dane są
przed badaniem biegłego rewidenta – mat. prasowe Dialog)



Na koniec 2010 roku Grupa Kapitałowa DIALOG miała 723,9 tys. linii dzwoniących
(466,1 tys. na własnej sieci oraz 257,8 tys. na obcej sieci – WLR). Liczba usług transmisji
danych wyniosła 156,1 tys. Cyfrowa telewizja, oferowana w ramach pakietu DIALOGmedia
z telefonem stacjonarnym i dostępem do Internetu wzrosła do poziomu 35,4 tys. na koniec
2010 r. (przyrost o 14,4 tys. w porównaniu do końca 2009 r.).



Wzrost przychodów Grupy Kapitałowej Telefonii DIALOG to w szczególności efekt
nastawienia na pakietyzację usług oraz lojalizację klientów: już 75 % naszych abonentów
związało się z nami na dłużej, a 30 % korzysta z kilku usług – podkreśla Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu Telefonii DIALOG.



DIALOG realizuje przyjętą wcześniej strategię doprowadzania światłowodów bezpośrednio
do domów klientów. W zasięgu sieci optycznych firmy na koniec 2010 roku było 65,2 tys.
lokali. Prognoza na koniec 2011 roku szacuje przekroczenie 155 tys. lokali.



Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że w 2010 roku DIALOG rozwijał także usługi swojej
cyfrowej telewizji w technologii IPTV. Zrealizowano prace umożliwiające wdrożenie takich
rozwiązań jak dostęp do internetu z poziomu telewizora czy Video on Demand w jakości HD.



Przypomnijmy także, że planowana jest sprzedaż Dialogu. Jego właściciel, KGHM Polska Miedź umieściła informację o tym zamiarze na swojej stronie internetowej:

„Prognoza wyników Spółki oparta na założeniach przyjętego Budżetu zakłada osiągnięcie w 2011 roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 16 067 mln zł oraz zysku netto w kwocie 8 345 mln zł. Istotnym warunkiem uzyskania prognozowanego wyniku finansowego jest realizacja transakcji sprzedaży pakietu akcji Polkomtel S.A. oraz DIALOG S.A.”
pw

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości