Reklama

Dramatyczny apel wojewody dolnośląskiego: "nie wzywajcie karetek, jeśli nie musicie"

30/03/2021 10:21

Wojewoda Jarosław Obremski zaapelował do Dolnoślązaków, by w obecnej sytuacji epidemicznej nie przeciążali linii alarmowej i służb medycznych, wzywając karetkę mimo braku zagrożenia życia i zdrowia. 

- Sytuacja jest bardzo poważna. Wiele osób próbuje dodzwonić się do Państwowego Ratownictwa Medycznego, przez co linia, jak i samo pogotowie, są coraz bardziej obciążone. Pamiętajmy, aby przy pierwszych objawach złego samopoczucia skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Wraz z pogorszeniem się stanu zdrowia, kontaktujmy się z pogotowiem ratunkowym - apeluje do mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.


Według danych Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w okresie 1-28 marca do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu wpłynęło ponad 150 tys. zgłoszeń, z czego blisko 50 tys. zakwalifikowano jako zgłoszenia niezasadne - fałszywe. To aż jedna trzecia wszystkich zgłoszeń.

Reklama

- Zapewniam Państwa, że wszyscy, zespoły ratownictwa, dyspozytorzy i służby wojewody, ciężko pracują i robią wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom - dodaje Obremski.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości