Reklama

Druga edycja Dni Dewelopera już za nami

28/09/2011 00:00

Ponad 300 osób z branży deweloperskiej i 10 tys. wrocławian wzięło udział w tegorocznych Dniach Dewelopera. Impreza podzielona była na dwie części: biznesową (w Hotelu Scandic) i wystawową (na pl. Solnym).

Dni Dewelopera rozpoczęły się wystąpieniem gościa specjalnego - Ryszarda Petru. Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich wygłosił prelekcję dotyczącą sytuacji ekonomicznej na świecie i jej wpływu na polską gospodarkę. Wystąpieniu przysłuchiwało się ponad 120 gości - najważniejszych osób związanych z branżą.

Następnie Wiceprezes PZFD - Marek Poddany poprowadził panel na temat oddziaływania kryzysu finansowego na rynek mieszkaniowy. W dyskusji udział wzięli: Ryszard Petru, Dorota Jarodzka-Śródka, Grzegorz Dzik, Jan Szuba, Kazimierz Kirejczyk i Marcin Dubno.

W konferencji, zorganizowanej w drugim dniu części biznesowej, uczestniczyło ponad 150 osób. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl, architekt miasta Piotr Fokczyński, Ekspert PZFD Jacek Bielecki, a także Prezes REAS Kazimierz Kirejczyk, prof. Jacek Łaszek oraz reprezentanci inicjatywy Budujemy Wrocław - Dorota Jarodzka-Śródka i Dariusz Religa.

Wydarzenie podzielono na trzy bloki tematyczne poświęcone: rozwojowi miasta Wrocławia, tendencjom rynku oraz finansowaniu, a także ekologii i zrównoważonemu rozwojowi.

W ostatni weekend września na Placu Solnym zorganizowano wystawę Budujemy Eko Wrocław, skierowaną do obecnych i przyszłych mieszkańców miasta. W ciągu dwóch dni odwiedziło ją ponad 10 tys. osób. Goście mogli zapoznać się z ofertami inwestycyjnymi deweloperów wrocławskiej inicjatywy PZFD oraz banków i instytucji finansowych.

W dwudniowych warsztatach plastyczno-architektonicznych udział wzięło ponad 90 dzieci i blisko 30 dorosłych. Powodzeniem wśród mieszkańców cieszyły się także działające w tym czasie na Placu Solnym: wypożyczalnia tandemów DuoTrip oraz stacja WRM. W ramach wydarzenia Budujemy Eko Wrocław w niedzielne popołudnie odbył się także koncert zespołu All Sounds Allowed.

Przez dwa dni mieszkańcy zapełniali zużytymi bateriami oraz niepotrzebnymi „elektrogratami” specjalnie pojemniki ustawione w namiocie oraz na parkingu przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Budujemy Eko Wrocław: Dni Dewelopera 2011 były drugą edycją imprezy, którą deweloperzy z inicjatywy Budujemy Wrocław zainicjowali jesienią roku 2010. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.


inf. prasowa, tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości