Białorusini we Wrocławiu zorganizowali flash mob z okazji odsłonięcia dedykowanego im muralu przy ulicy Legnickiej. Chcieli w ten sposób wesprzeć Związek Polaków na Białorusi.
Flash mob, czyli błyskawiczny tłum. Taką akcję zorganizowali Białorusini we Wrocławiu z okazji odsłonięcia nowego muralu przy ulicy Legnickiej. Aby wesprzeć Związek Polaków na Białorusi, przedstawiciele białoruskiej diaspory, a także mieszkańcy Wrocławia, wieczorem w środę 31 marca spontanicznie robili sobie selfie z białoruskimi i polskimi flagami na tle muralu.
Mural powstał z inicjatywy Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu przy wsparciu władz miasta. Upamiętnia on wręczenie Nagrody im. Sacharowa białoruskiej opozycji oraz walkę białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego z przemocą i dyktaturą. Praca, zaprojektowana przez białoruską artystkę Annę Redko, przedstawia kobietę symbolizującą walkę Białorusinów o wolność. Pisaliśmy o nim tutaj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze