Reklama

Kampania LGBT we Wrocławiu. To odpowiedź na billboardy Wspólnoty Trudnych Małżeństw

13/04/2021 10:33

Od kilku miesięcy w Polsce, także we Wrocławiu, montowane są billboardy wspólnoty Sychar, nawołującej do zgody małżeńskiej mimo przeszkód ze względu na wspólne dzieci. Jest odpowiedź środowisk lewicowych. 

"80 proc. nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich rodziców" - można przeczytać na nowych wrocławskich billboardach z hasłem "Kochajcie mnie, mamo i tato". To część ogólnopolskiej kampanii kochajciemnie.pl, zwracającej uwagę na problemy nieakceptowanej w domu młodzieży nieheteroseksualnej.


Nawiązuje ona do plakatów Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar ("Kochajcie się mamo i tato"), wieszanych w ramach kampanii nawołującej do przezwyciężania kryzysu małżeńskiego, nawet, jeśli jego przyczyną jest przemoc domowa". Kampania ta wzbudziła sporo kontrowersji, a billboardy częstokroć były zamalowywane. Pojawiały się też alternatywne ich wersje ("Kochajcie się, mamo i mamo" lub "Dlaczego ksiądz mnie tam dotyka? Mamo i tato" zamiast "Dlaczego nie przyjmujemy księdza po kolędze, mamo i tato").

Reklama

W montaż plakatów w ramach kampanii kochajciemnie.pl zaangażowane są stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, grupa Stonewall i wrocławska Kultura Równości. Organizacje te zebrały na ten cel już ponad 600 tys. zł w ramach internetowej zbiórki.


We Wrocławiu billboardy LGBT można zobaczyć od kwietnia, m. in. przy skrzyżowaniach Dembowskiego i 8 maja czy Pomorskiej i Dubois.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości