Reklama

Kolejne kary na lotnisku za złamanie zasad kwarantanny. Osiem osób nie odleciało do Londynu

16/04/2021 09:37

Czterech Polaków i tyle samo cudzoziemców zostało ukaranych mandatami przez funkcjonariuszy straży granicznej na wrocławskim lotnisku. Okazało się, że te osoby, które chciały odlecieć do Londynu, były objęte kwarantanną.

Nadodrzańska straż graniczna informuje, że do zdarzenia doszło w środę, 14 kwietnia. W trakcie kontroli pasażerów, którzy wybierali się do Londynu, wyszło na jaw, że czterech obywateli Polski i tyle samo Brytyjczyków powinno przebywać na obowiązkowej kwarantannie.   


– Cudzoziemcy oraz Polacy zostali ukarani mandatami karnymi i swoją podróż musieli przenieść na inny dzień – mówi mjr SG Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. I dodaje, że funkcjonariusze poinformowali o tym zdarzeniu Państwową Inspekcję Sanitarną.

Reklama

– Przed planowaną podróżą warto ustalić w sanepidzie, czy nasze dane nie są wpisane do ewidencji osób, które nadal powinny przebywać na kwarantannie – apeluje Konieczniak.


Przypomnijmy, że w niedzielę, 11 kwietnia, funkcjonariusze straży granicznej ukarali mandatami sześciu cudzoziemców. Mężczyźni złamali zasady kwarantanny i prawdopodobnie będą musieli opuścić Polskę. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości