Reklama

Kolejni inwestorzy, większe nakłady, nowe miejsca pracy

27/09/2022 14:07

Choć rok 2022 upływa pod znakiem przełomowych wydarzeń i geopolitycznych przemian Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" nie zwalnia tempa i stale intensyfikuje swoje działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.

WSSE "INVEST-PARK" od 25 lat wspiera przedsiębiorców, oferując nie tylko pomoc w realizacji ich strategicznych inwestycji, ale także szeroką gamę usług biznesowych. Poprzedni rok okazał się dla niej rekordowy, a spółka osiągnęła najlepsze wyniki w historii. Pozytywnie podsumowuje również pierwszą połowę i kończący się trzeci kwartał 2022 r.


- Wydaliśmy w tym roku 19 decyzji oznaczających ponad 750 mln zł nakładów i uruchomienie blisko 220 miejsc pracy. Wśród nowych inwestorów znajduje się wielu liderów zrównoważonego rozwoju - są to m.in. nowoczesne zakłady przetwarzania baterii litowo-jonowych czy niskoemisyjni producenci komponentów ułatwiających recykling w branży automotive - mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE "INVEST-PARK".

Reklama

Spółka jest jedną z najprężniej działających specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Na co dzień wspiera działalność ponad 260 krajowych i międzynarodowych przedsiębiorców zrzeszonych w strefie. Jest również operatorem programu pomocowego Polska Strefa Inwestycji obejmującego południowo-zachodnią Polskę.


Mamy świadomość, że bieżące wydarzenia geopolityczne, a zwłaszcza rosyjska agresja na Ukrainę, niosą za sobą niespotykane dotąd turbulencje na światowych rynkach, a tym samym istotnie wpływają na zmianę nastrojów inwestycyjnych w naszej części Europy. Wydarzenia ostatnich dwóch lat wymuszają modyfikację części priorytetów spółki, ale kluczowe wskaźniki efektywności, zdefiniowane przez organy nadzorcze spółki, wyznaczają ambitne zadanie udzielenia decyzji o wsparciu. Mimo trudnych warunków gospodarczych mamy uzasadnioną nadzieję, że z sukcesem zrealizujemy postawione przed nami cele - dodaje prezes Piotr Wojtyczka.

Reklama

Codzienny wkład w rozwój gospodarczy kraju jest doceniany. WSSE decyzją Rady Kongresowej otrzymała prestiżową nagrodę Made in Poland 2022. Wręczono ją podczas kongresu w Berlinie.


- Wyróżnienie to dla nas motywacja do jeszcze cięższej pracy na rzecz rozwoju polskiej gospodarki we współpracy z przedsiębiorcami, samorządowcami, administracją rządową i instytucjami otoczenia biznesu na terenie 174 gmin na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce - mówi wiceprezes zarządu Paweł Kurtasz. - Nagrodę dedykuję wszystkim pracownikom, którzy przez ostatnie 25 lat istnienia spółki swoją ciężką codzienną pracą sprawili, że dzisiaj Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" uznawana jest za jedną z najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce – dodaje.

Reklama

Portfolio biznesowe strefy jest stale wzbogacane i podejmuje się ona realizacji dodatkowych przedsięwzięć inwestycyjnych. W lutym WSSE zainaugurowała program budowy hal produkcyjno-magazynowych zakładający powstanie siedmiu nowoczesnych centrów biznesowych. Dwie hale będą w Wałbrzychu (pierwsza, przy ul. Villardczyków, została już otwarta), kolejne dwie powstaną w Ząbkowicach Śląskich i Jaworzynie Śląskiej. Pozostałe zlokalizowano na terenie woj. opolskiego w Nysie i Brzegu oraz w woj. wielkopolskim w Chociczy.


Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" to nie tylko biznes, ale również społeczna odpowiedzialność. W ramach działań CSR wspierane są akcje charytatywne, inicjatywy lokalnych społeczności i wydarzenia sportowe. Departament Komunikacji i CSR spółki prowadzi intensywne działania pod szyldem Invest Park Team, wspierając zarówno sportowców indywidualnych, jak i sport drużynowy, a także najważniejsze z punktu widzenia regionu wydarzenia sportowe. Do tej pory wsparcie otrzymało już ponad 90 projektów.

Reklama

- Jesteśmy przekonani, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" będzie dynamicznie rozwijała się w kolejnych latach. Chcę podkreślić, że jest to możliwe także dzięki przychylnemu otoczeniu administracyjnemu. Warto docenić zasługi takich osób, jak lokalni parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, samorządu i innych instytucji, z którymi mamy przyjemność i okazję współpracować. Jesteśmy im wdzięczni za ich bieżące wsparcie i codzienne zaangażowanie - podsumowuje prezes Piotr Wojtyczka.


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości