Od 25 marca w tramwajach i autobusach wrocławskiego MPK znów usłyszymy komunikaty prof. Krzysztofa Simona, przypominające o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką ochronną. Jest on włączany na każdym przystanku.
"Zakryj nos i usta, chroń siebie i innych. To jest nasz obowiązek obywatelski. Krzysztof Simon" - taki komunikat usłyszymy w chwili, gdy pojazdy MPK Wrocław zbliżają się do kolejnego przystanku. Nie jest to nowość, bo funkcja ta była wprowadzona we Wrocławiu w październiku ubiegłego roku, a następnie na jakiś czas zawieszona.
Internauci nie pozostali bierni i na forach internetowych piszą, że czują się "jak za komuny", gdy jakiś niewyraźny głos z głośnika przypomina im o obywatelskich obowiązkach w miejscu publicznym. Część z nich narzeka, że częstotliwość nadawania komunikatu jest zbyt wysoka i przez to męcząca. Inni zauważają, że głos prof. Krzysztofa Simona potrafi zmobilizować niektórych pasażerów do prawidłowego zasłonięcia twarzy.
Prof. Krzysztof Simon to kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UMed i ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala na Koszarowej, a także członek Rady Medycznej powołanej z na czas epidemii przy premierze. W przestrzeni publicznej zasłynął odważnymi spostrzeżeniami związanymi z epidemią za co ostatnio został odznaczony Medalem 75-lecia misji Jana Karskiego.
Od czwartku, 25 marca, we wrocławskich tramwajach i autobusach nie działają też "gorące przyciski" - drzwi pojazdów automatycznie otwierają kierowcy i motorniczy, by ograniczyć częste dotykanie powierzchni wspólnych przez pasażerów.
CZYTAJ TEŻ: KRZYSZTOF SIMON O SZCZEPIENIACH NA COVID-19 [WYWIAD]
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze