Reklama

Kurier rozwoził paczki pod wpływem narkotyków

28/05/2021 15:20

Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli samochód jednej z firm kurierskich. Jak się okazało kierowca był pod wpływem narkotyków. Zatrzymany 39-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Na terenie gminy Czernica pod Wrocławiem policjanci zatrzymali do kontroli samochód dostawczy jednej z firm kurierskich. Podczas rozmowy uwagę policjantów zwróciło bardzo nienaturalne, wręcz irracjonalne zachowanie kierowcy peugeota. 39-latek był mocno pobudzony, nie potrafił ustać w jednym miejscu.


Funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem substancji odurzających. Kurier przyznał się, że zdarza mu się zażywać narkotyki, ale ostatni raz spożywał je „jakiś czas temu”.

Reklama

Badanie wykonane przy pomocy testera wykazało, że mężczyzna zażywał amfetaminę całkiem niedawno i nadal znajduje się pod jej wpływem.


Mieszkaniec Jelcza-Laskowic został zatrzymany. Pojazd zapakowany po dach przesyłkami przejął inny pracownik firmy kurierskiej, a policjanci przewieźli kierowcę peugeota do najbliższego komisariatu.


– Teraz o przyszłości nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd. Zatrzymano mu już prawo jazdy i zgodnie z brzmieniem art. 178a Kodeksu karnego, grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności – mówi sierż. sztab. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości