Reklama

Łopaty poszły w ruch. Za dwa lata kierowcy z Wrocławia pojadą tą obwodnicą

28/10/2025 17:06

Symbolicznie ruszyła dziś budowa ostatniego, blisko czterokilometrowego, odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, który połączy ul. Grota-Roweckiego z aleją Karkonoską. Umowa została podpisana pod koniec czerwca 2025 r., a przewidywany czas realizacji to około 30 miesięcy. - Czyli kierowcy mogą spodziewać się gotowej trasy na początku roku 2028 - poinformował dziś Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.


- To długo wyczekiwany moment nie tylko dla mieszkańców Wrocławia. Za niewiele ponad 2 lata stolica regionu zyska możliwość przejazdu pełnym ringiem obwodnicowym. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspólny wysiłek władz województwa oraz samorządowców aglomeracji wrocławskiej w ostatniej dekadzie – mówił marszałek Dolnego Śląska Paweł Gancarz.

Ostatni odcinek WOW będzie w większości trasą dwujezdniową. W ramach realizowanej przez firmę Skanska inwestycji powstaną również kładki dla pieszych, półtunel z ekranami akustycznymi przechodzący przez miejscowość Wysoka, a także most nad Ślęzą i wiadukt nad linią kolejową między Wrocławiem i Świdnicą. Budżet inwestycji wynosi 264 mln zł. Umowa została podpisana pod koniec czerwca 2025 r., a przewidywany czas realizacji to około 30 miesięcy — czyli kierowcy mogą spodziewać się gotowej trasy na początku roku 2028. 

Reklama


Nowy fragment obwodnicy zacznie się od skrzyżowania z al. Karkonoską (na rondzie koło centrum handlowego Auchan). Stąd, przez wiadukt kolejowy i most nad Ślęzą, obwodnica poprowadzi do skrzyżowania z Ołtaszyńską (tu powstanie rondo), a dalej przez rondo na skrzyżowaniu z ul. Kutrzeby do ul. Grota Roweckiego, gdzie połączy się z istniejącą już trasą. Po drodze będą jeszcze mniejsze skrzyżowania z ul. Niebieską i Obrońców Poczty Gdańskiej.

- Pierwszy odcinek oddaliśmy do użytku w 2013 roku łącząc Siechnice z podwrocławskimi Łanami nowym mostem na Odrze. Łączny koszt budowy całej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia sięga 900 mln zł i jest to jedna z największych inwestycji drogowych w regionie - mówi Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ojciec Piją 2025-10-28 21:22:09

    Ja cuś tu na zdjęciu Jacusia nie widzę...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Qutass 2025-10-30 07:59:19

    Bo nie ma nic wspólnego z tą inwestycją. On potrafi tylko progi stawiać i zabierać miejsca parkingowe

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości