"Wrocławskie lotnisko przylatuje do..." to kończąca się właśnie kilkumiesięczna akcja wystawowa informująca o postępach w rozbudowie lotniska na Strachowicach, jak też oferowanej siatce wybranych połączeń bezpośrednich. Ostatnim przystankiem na tej objazdowej trasie jest wrocławski Rynek, na którym prezentacja wylądowała w poniedziałkowe południe.
W dzień otwarcia wystawy pracownicy lotniska prezentowali między innymi makietę nowego terminala, który zgodnie z planem pierwszych pasażerów powinien przyjąć pod koniec lata następnego roku. W chwili obecnej zakończona została główna część robót związanych z budową konstrukcji zewnętrznej budynku, a większość prac koncentruje się aktualnie na infrastrukturze wewnętrznej i wykończeniach. Jak poinformowano, niedawno rozpoczął się montaż tzw. serca terminala, czyli systemu kontroli i przesyłania bagażu. Mowa tutaj między innymi o siedemnastu urządzeniach niemieckiej firmy Smith&Heiman, która wykorzystując metody tomograficzne skanować będzie odprawiane bagaże.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze