Reklama

Mercedes zbuduje na Dolnym Śląsku fabrykę samochodów elektrycznych

12/12/2022 10:02

1,3 miliarda euro zainwestuje Mercedes-Benz w fabrykę elektrycznych samochodów dostawczych w Polsce. Dziś ogłoszono, że powstanie ona w Jaworze na Dolnym Śląsku. Pracę znajdzie tam 2,5 tys. osób.

Decyzję o inwestycji na Dolnym Śląsku Mercedes-Benz ogłosił po poniedziałkowym spotkaniu przedstawicieli tego koncernu z premierem Mateuszem Morawieckim. Mercedes ma już w Jaworze fabrykę silników i baterii elektrycznych. Na Dolnym Śląsku produkuje czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne.


- Jawor odgrywa bardzo ważną rolę, a jeszcze ważniejszą odgrywać będzie w przyszłości dla naszej firmy. Ta lokalizacja w tej chwili jest już częścią naszej globalnej sieci, a stanie się częścią naszej sieci produkcji elektrycznych pojazdów dostawczych - poinformowała firma Mercedes-Benz Group AG.

- Firmy, jak Mercedes Benz, które zaufały Polsce kilka lat temu to jednoznaczny wyznacznik tego jak rozwijamy naszą produkcję i przemysł. Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki do gospodarowania i produkcji dla polskich i zagranicznych inwestorów - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Reklama


Firma @MercedesBenz będzie produkowała w #Jawor duże samochody dostawcze (model zamknięty – furgony) oparte na architekturze VAN.EA (Van Electric Architecture). pic.twitter.com/41MteAPfkn


— Ministerstwo Rozwoju i Technologii (@MRiTGOVPL) December 12, 2022




 


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości