Reklama

Michał Jaros odchodzi z Nowoczesnej

05/12/2018 17:40

Michał Jaros zmienia barwy klubowe w parlamencie. Poseł wraz z 6 innymi politykami opuszcza klub Nowoczesnej i przechodzi do klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Nazwisko Michała Jarosa do niedawna było jednym z ważniejszych na liście potencjalnych kandydatów na wiceprezydenta Wrocławia. Choć jasna deklaracja w tej sprawie nie padła publicznie, spekulowało się, że Jaros zrezygnował z kandydowania na prezydenta Wrocławia w zamian za obietnicę stanowiska wiceprezydenta u Jacka Sutryka.


Jaros wiceprezydentem jednak nie został. W środę rano prezydent Sutryk ogłosił, że jego zastępcą z ramienia Nowoczesnej będzie Adam Zawada, który członkiem Nowoczesnej nie jest, ale już złożył wniosek o przyjęcie do partii.

Reklama

– Polityka to dla mnie zasady, wartości i dotrzymywanie słowa. W ważnym dla Wrocławia momencie wycofałem się z kandydowania na prezydenta Wrocławia. Dzięki temu, współpracy i ciężkiej pracy udało się uzyskać doskonały wynik Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej a Jacek Sutryk wygrał wybory w pierwszej turze – napisał w oświadczeniu wydanym po nominacji Zawady Michał Jaros. – Tylko w ramach Koalicji Obywatelskiej, którą buduję i będę dalej budował jesteśmy w stanie w przyszłorocznych wyborach odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy i naprawić Polskę – dodał.


Po południu w sejmie odbyła się konferencja prasowa podczas, której Sławomir Neuman, Grzegorz SchetynaKamila Gasiuk-Pichowicz ogłosili, że 7 dotychczasowych posłów Nowoczesnej przechodzi do klubu Platformy Obywatelskiej, którego członkowie zdecydowali się na dodanie do nazwy formacji drugiego członu: „Koalicja Obywatelska”.

Reklama

– To kolejny krok na drodze do najważniejszego celu, jakim jest odsunięcie PiS-u od władzy – mówiła tuż po zebraniu klubu Kamila Gasiuk-Pichowicz , która przyznała, że przystąpienie do PO-KO oznacza wygaszenie członkostwa w Nowoczesnej.


Marcin Święcicki z PO na Twitterze potwierdza, że w pracach klubu PO-KO bierze udział wrocławski poseł Michał Jaros. Dla parlamentarzysty z Wrocławia jest to powrót do klubu PO. Przypomnijmy, że Jaros w ostatnich wyborach został wybrany właśnie z listy Platformy. – Nie godzę się na niekończące się wewnętrzne zapasy polityczne. Chcę pracować, działać, wprowadzać kolejne dobre rozwiązania. Nie mogę stać w miejscu – tak w czerwcu 2016 roku tłumaczył swoje odejście z szeregów partii Grzegorza Schetyny.

Reklama


W posiedzeniu klubu PO bierze udział 7 posłów z Nowoczesnej, w tym Kamila Gasiuk-Pichowicz, Piotr Misiło, Kornelia Wróblewska, Marek Sowa, Michał Jaros...Klub zmienił nazwę na Klub parlamentarny Platforma Obywatelska- Koalicja Obywatelska


— Marcin Święcicki (@MarcinSwiecicki) 5 grudnia 2018




 


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości