Jeden z najwyższych budynków biurowych we Wrocławiu został poddany modernizacji i ponownej komercjalizacji. Mowa o Grunwaldzki Center, wybudowanym przy pl. Grunwaldzkim w 2009 roku.
Grunwaldzki Center ma nowego, wyłącznego doradcę ds. wynajmu powierzchni. Została nim firma Savills. Budynek przechodzi częściowy lifting, by być bardziej atrakcyjny dla najemców. Właściciel nieruchomości kontynuuje wdrażanie tam przyjaznych środowisku inicjatyw, takich jak instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu, zwiększenie liczby miejsc postojowych dla rowerów i trwająca obecnie wymiana tradycyjnego oświetlania na LED w częściach wspólnych. Niedawno wyremontowano także recepcje.
Ale to nie koniec. W okresie letnim w biurowcu zostanie otwarta zielona strefa dla pracowników, którzy będą mogli relaksować się w osłoniętych drewnianą konstrukcją i otoczonych żywą roślinnością alejkach. W strefie znajdą się ławki i stoliki, zachęcające do pracy na świeżym powietrzu.
- Dzięki zmianom, jakie obecnie przechodzi Grunwaldzki Center, budynek ten staje się bardziej ekologiczny i jeszcze lepiej odpowiada na aktualne potrzeby najemców, zachowując przy tym swój największy atut, jakim jest znakomita lokalizacja. Wnętrze obiektu po remoncie prezentuje się bardzo nowocześnie i może śmiało konkurować z nowymi inwestycjami biurowymi, a nowa strefa zielona przed budynkiem z pewnością stanie się jego ważnym wyróżnikiem - mówi Bartosz Plewa z wrocławskiego oddziału Savills.
Aktualnie w budynku do wynajęcia są moduły biurowe o powierzchni od 300 do nawet 4000 m kw.
Grunwaldzki Center ma 27,4 tys. m kw. powierzchni, 55 m wysokości, 400 miejsc parkingowych, 6 wind, 13 pięter i dwie podziemne kondygnacje. Z jego okien rozpościera się widok na panoramę miasta, w tym na pobliskie zoo i Halę Stulecia. Wśród udogodnień dla najemców znajdują się kantyna, kiosk, kawiarnia, dwa odziały banków, placówka PZU oraz sklep spożywczy. Budynek otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM Very Good.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze