Reklama

MPK Wrocław pozywa Orlen. Zarzuca mu zawyżanie cen paliwa

28/02/2023 10:31

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu pozywa koncern PKN Orlen, dostawcę paliwa dla miejskich autobusów.

- W związku z brakiem reakcji odpowiednich organów Państwa na monopolistyczne działania PKN Orlen, MPK Wrocław podjęło decyzję o złożeniu pozwu ws. zawyżonych cen paliw - informuje Mikołaj Czerwiński, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu, zapowiadając na 1 marca konferencję prasową w tej sprawie.


Kwestię tę poruszył na przełomie roku zmarły 19 stycznia, były prezes MPK, Krzysztof Balawejder, który wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o zbadanie, czy spółka PKN Orlen, wykorzystując pozycję monopolisty, zawyżała ceny paliwa. Z powodu tej praktyki tylko w grudniu 2022 r. wrocławski przewoźnik miejski miałby zapłacić 967 tys. zł. więcej za paliwo. 

Reklama

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku umowę na dostawę paliwa dla wrocławskiego MPK wypowiedział Lotos. Nowy przetarg na tę usługę wygrał Orlen.


Więcej informacji wkrótce.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości