Reklama

Muzeum Miejskie zaprasza na „Sobotę w Pałacu”

28/01/2010 00:00

Rusza nowy cykl wykładów w Pałacu Królewskim we Wrocławiu pt. "Sobota w Pałacu". Spotkania poprowadzi Dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia, dr Maciej Łagiewski.

 Już w najbliższą sobotę (30.01.2010) Muzeum Miejskie Wrocławia oraz Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii zapraszają do Pałacu Królewskiego na pierwszy otwarty wykład z cyklu "Sobota w Pałacu". O historii Pałacu Królewskiego opowie Dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia, dr Maciej Łagiewski. Na pewno nie zabraknie historycznych faktów i ciekawostek. Podczas zwiedzania będzie można zapoznań się z dziejami tej niezwykłej budowli: magnackiej rezydencji, królewskiej siedziby, a w końcu muzeum.


 

Reklama

Wykłady będą odbywać się zawsze w ostatnią sobotę miesiąca w Pałacu Królewskim. Na kolejnych poznamy m. in. historię ulic: Świdnickiej, Piłsudskiego, Wita Stwosza oraz placów: Jana Pawła II i Grunwaldzkiego.


 


WSTĘP NA WYKŁAD JEST BEZPŁATNY


 


Ponadto, od 1 lutego 2010 oddziały Muzeum Miejskie Wrocławia mające swoje siedziby w Pałacu Królewskim (Muzeum Historyczne) oraz Arsenale Miejskim (Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów) w każdy czwartek będą czynne w nowych godzinach: od 13.00 do 20.00.


 

Reklama

Zmiana została wprowadzano na prośbę zwiedzających. Nowe godziny otwarcia umożliwią zwiedzanie wymienionych oddziałów Muzeum Miejskiego Wrocławia także osobom dysponującym czasem jedynie w godzinach popołudniowych oraz instytucjom, które zaczynają swoją działalność w późniejszych godzinach (świetlice środowiskowe, kluby seniora, stowarzyszenia itp.).


 


 


materiały prasowe, JS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości