Reklama

Najstarszy wrocławski mural przypadkiem przeszedł renowację [ZOBACZ]

23/03/2021 09:43

15-letni mural Aleksandry Mikołajko, widniejący na ścianie budynku przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Sienkiewicza, został zrewitalizowany. Doszło do tego przypadkowo.

W tej lokalizacji miał powstać nowy mural, poświęcony Białorusi i jej walce o niepodległość. To projekt Biura Parlamentu Europejskiego UM Wrocław, a autorką malowidła będzie białoruska artystka Anna Redko. Jednak po tym, jak plan zamalowania jednego z najstarszych wrocławskich murali spotkał się ze sprzeciwem mieszkańców, magistrat zdecydował o wycofaniu się z prowadzenia prac w tym miejscu. Rozstawione już rusztowania wykorzystano do renowacji muralu Aleksandry Mikołajko z 2006 roku. Uzupełniono ubytki, odświeżono kolory i zabezpieczono elewację przed wpływem pogody. Efekty można już oglądać.


Miasto nie rezygnuje z umieszczenia "białoruskiego" malowidła na terenie Wrocławia. Wybrało mu nową lokalizację - prace malarskie przy ul. Legnickiej 64 mają ruszyć w tym tygodniu. Zgodnie ze wstępnymi założeniami nowy wrocławski mural ma być gotowy do 26 marca. Przypomnijmy, że na tym samym budynku, na innej ścianie, w listopadzie powstał mural poświęcony kobietom. Jego autorem jest Wojciech Kołacz-Otecki.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości