Reklama

Nastoletni sadyści uwięzili gołębia na torach tramwajowych. Zwierzę zginęło [ZDJĘCIA]

25/03/2021 15:41

Na Sępolnie kilku nastolatków przymocowało żywego gołębia do torów. Niestety zwierzęcia nie udało się uratować. MPK Wrocław zabezpieczyło monitoring i zgłosiło sprawę na policję.

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 marca, około godz. 13.52 na odcinku między przystankami tramwajowymi Godebskiego i 8 maja. Ekostraż poinformowała, że kilku chłopaków przywiązało do torów żywego gołębia grzywacza, w wyniku czego zwierzę zginęło.


– Sprawcy uwięzili skrzydło gołębia w mocowaniu w torach, ptak nie miał szansy się uwolnić – relacjonują obrońcy zwierząt. I dodają, że prowadząca tramwaj motornicza nie zdążyła wyhamować, ale poinformowała o tym zdarzeniu fundację „Gruszętnik - gołębie w potrzebie”, której przedstawiciele zabezpieczyli zwłoki.

Reklama

"To żywe stworzenia"


Pracownicy MPK Wrocław na prośbę Ekostraży zabezpieczyli monitoring i zgłosili sprawę na policję. – Tramwaj był wyposażony w monitoring wizyjny – także w kamerę, która rejestruje drogę przez pojazdem. Uchwyciła ona sprawców zdarzenia – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Ekostraż wyjaśnia, że to „tylko” gołębie, które przez niektórych są zwane pogardliwie „latającymi szczurami”. – Jednak dla nas i wielu innych ludzi i organizacji to żywe stworzenie, które nie powinno paść ofiarą sadystów – podkreślają obrońcy zwierząt.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości