Reklama

(Nie)trzeźwy poranek. Akcja policji po długim weekendzie

07/06/2021 11:32

Długi weekend już za nami. Policjanci podsumowują akcję „Trzeźwy Poranek”, który nie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego okazał się trzeźwy.

Policjanci z wrocławskiej drogówki poprowadzili w weekend akcję prewencyjną „Trzeźwy Poranek”. Sprawdzali trzeźwość przemieszczających się po drogach miasta i kilku podwrocławskich miejscowości kierowców oraz motocyklistów. Jak się okazuje, długi weekend nie sprzyjał trzeźwości.


W ciągu zaledwie kilku godzin, w sobotę i w niedzielę, skontrolowali aż 672 kierowców. Mundurowi zatrzymali aż sześciu, nietrzeźwych i będących pod wpływem alkoholu.


– Rekordzistą tego niechlubnego zestawienia był 34-letni mężczyzna, który jechał jedną z ulic w gminie Siechnice. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Pojazd odholowano pomocą drogową, a mężczyzna trafił do aresztu – mówi asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

Wszyscy, nietrzeźwi bądź będący pod wpływem alkoholu, kierowcy stracili prawa jazdy i staną teraz przed sądem. Mogą usłyszeć orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Grozi im również do 2 lat pozbawienia wolności.


To podsumowanie czerwcowej akcji. Tego typu działania prewencyjne będą jednak prowadzone przez policjantów cyklicznie.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości