Reklama

Niemiecka firma farmaceutyczna buduje centrum we Wrocławiu

28/05/2021 14:54

Firma Boehringer Ingelheim zapowiedziała otwarcie Centrum Globalnych Usług Biznesowych we Wrocławiu. Inwestycja niemieckiej firmy farmaceutycznej ma być zakończona do 2022 roku. Zatrudnienie w nowej placówce początkowo ma znaleźć 50 profesjonalistów z obszarów finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i HR, którzy są obecnie rekrutowani.

Centrum jest obecnie na etapie planowania i aranżacji przestrzeni. Można się spodziewać, że liczba stanowisk wzrośnie w kolejnych miesiącach i placówka w pełni rozpocznie swoją działalność na początku 2022 r. Boehringer Ingelheim to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Zatrudnia blisko 52 tys. pracowników w ponad 130 krajach na całym świecie.


– Nowa inwestycja z branży usług dla biznesu to bardzo dobre wieści dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław, mimo pandemii, nie zwalnia, a jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą przede wszystkim wysokiej jakości miejsca pracy dla wrocławian i wrocławianek – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Reklama

Centrum GBS we Wrocławiu będzie czwartą placówką w Sieci Centrów Globalnych Usług Biznesowych (GBS) firmy Boehringer Ingelheim, która świadczy usługi na rzecz różnych funkcji na całym świecie. Sieć Centrów GBS Boehringer Ingelheim umożliwia centralizację i harmonizację procesów operacyjnych w trzech istniejących oddziałach: w Ingelheim, Buenos Aires i Manili.


– Bardzo cieszymy  się  z decyzji o ulokowaniu kolejnego Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca. Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu i liczymy, że będzie stale się rozwijał – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Reklama

Większość stanowisk powstanie w obszarze finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i zarządzania zasobami ludzkimi. W miarę zwiększania skali działalności centrum, będziemy również poszukiwali profesjonalistów z innych dziedzin.


– Wrocław oferuje wiele korzyści, również w kontekście dostępności talentów i wysoko wykwalifikowanych kandydatów, władających wieloma językami obcymi. Prężnie rozwijający się ekosystem centrów usług wspólnych pozwoli nam szybko zwiększyć skalę działalności oraz zapewniać profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Z przyjemnością ogłaszam rozpoczęcie naszych aktywności rekrutacyjnych. Szukamy talentów, osób, które chciałyby odegrać istotną rolę w kształtowaniu naszej nowej organizacji i stać się częścią globalnej sieci, która łączy nasze zobowiązanie do współpracy, ciągłego doskonalenia i uczenia się oraz budowania silnych relacji z naszymi partnerami – tłumaczy Fatih Ozturk, dyrektor zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu.


bas/mat.prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości