Reklama

Nowa elektrociepłownia powstanie przy Obornickiej

30/09/2010 00:00

Fortum zamawia turbinę do nowej elektrociepłowni, którą postawi przy ul. Obornickiej. Będzie ona miała większą moc od „Czechnicy” w Siechnicach i jedną trzecią mocy obiektu przy ul. Łowieckiej.

Turbina to serce każdej elektrociepłowni: dlatego zamawia się ją znacznie wcześniej niż rozpocznie się stawianie budynków. Fortum właśnie ogłosiło przetarg na turbinę gazową do swojego nowego obiektu we Wrocławiu.



Na razie nie wiadomo kiedy ruszy budowa nowej elektrociepłowni.

- Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem decyzji inwestycyjnej. Zostanie ona podjęta przez Zarząd Grupy Fortum w pierwszym półroczu 2011 roku. Dopiero wówczas będziemy mogli podać konkretną datę rozpoczęcia budowy – tłumaczy Izabela van den Bossche, dyrektor ds komunikacji Fortum Power and Heat Polska.

Wiadomo za to, gdzie będzie się mieściła. - Fortum posiada działkę we Wrocławiu przy ulicy Obornickiej w północnej części miasta. Jeśli podejmiemy decyzję inwestycyjną, nowy zakład zostałby tam wybudowany – dodaje Izabela van den Bossche.



Pewne jest, że obiekt Fortum będzie mocniejsza niż podobny obiekt w Siechnicach, ale mniejszą niż elektrociepłownia na Łowieckiej. Ta ma obecnie moc 812 MW, a Czechnica w Siechnicach 247MW mocy cieplnej. Fortum będzie miało ok. 300 MW.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości