Reklama

Nowe obostrzenia w Niemczech. KD zawieszają kursy do Görlitz

12/04/2021 19:18

Od poniedziałku, 12 kwietnia Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursy do niemieckiego Görlitz. Wszystko przez nowe ograniczenia epidemiczne wprowadzone przed niemieckiego przewoźnika. Na razie połączenia te zostały zawieszone do 21 maja.

Decyzję o zawieszeniu połączeń kolejowych między Zgorzelcem i Görlitz Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego - organizatorem przewozów kolejowych w regionie. Decyzja ma związek z wprowadzonymi przez niemieckiego przewoźnika wymogami dotyczącymi konieczności przeprowadzania testów na obecność COVID-19.


– Bazując na informacjach od naszego zagranicznego partnera – niemieckiego przewoźnika DLB, zdecydowaliśmy o wstrzymaniu połączeń do Görlitz do połowy maja – tłumaczy rzecznik Kolei Dolnośląskich, Bartłomiej Rodak. – W związku z sytuacją epidemiczną w ostatnich tygodniach obserwujemy znikome zainteresowanie połączenia transgranicznymi. Zawieszenie jest czasowe i mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy na wszystkie trasy – dodaje.

Reklama

Podróżni nabywający bilety bezrelacyjne w komunikacji przygranicznej, czyli Euro-Nysa-Ticket oraz „KD+Czechy” są informowani o obowiązujących ograniczeniach. Osoby, które nabyły bilet na przejazd 12 kwietnia lub w terminie późniejszym, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości