Reklama

Nowe przejście dla pieszych na Legnickiej na ukończeniu. Sygnalizacja ruszy w maju [ZDJĘCIA]

28/04/2021 12:28

Jeszcze w pierwszej połowie maja do użytku ma zostać oddane naziemne przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym i sygnalizacją, zlokalizowane przy wlocie ulicy Młodych Techników w Legnicką.

Miasto szacuje, że od 10-15 maja wrocławianki i wrocławianie będą mieli wyczekiwaną od lat alternatywę dla niewygodnego przejścia podziemnego przy Młodych Techników. Tuż obok powstało naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją i przejazdem rowerowym, na którym lada dzien ruszą odbiory techniczne. 


Inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wykonuje za ponad 1,5 mln zł firma Zaberd. Robotnicy wyprofilowali chodniki  i perony, namalowali "zebrę" z czerwonym przejazdem dla rowerów, ułożyli elementy przejścia na torowisku oraz tzw. "płytki STOP" i zamontowali nową sygnalizację świetlną, która będzie wpięta w system ITS, współpracując z sygnalizacjami "przed" i "po" oraz światłami dla uprzywilejowanych tramwajów. Piesi będą "dostawać" światło zielone w chwili, gdy tramwaj będzie zbliżał się do przystanków na wysokości Młodych Techników.

Reklama

Budowa przejścia ruszyła w grudniu, a obecnie trwają tam ostatnie prace wykończeniowe. Największe korzyści z tej zmiany odczują osoby niepełnosprawne, z trudnościami w poruszaniu się, rowerzyści oraz osoby z wózkami dziecięcymi. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości