Reklama

Nowy punkt szczepień w dawnej zajezdni

14/04/2021 12:56

Kilkanaście stanowisk powstanie w nowym punkcie szczepień, który zostanie uruchomiony w Centrum Historii Zajezdnia. Dziennie będzie się tam mogło zaszczepić dwa tysiące osób.

Nowy punkt szczepień w dawnej zajezdni to wspólna inicjatywa magistratu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Ma tam powstać kilkanaście stanowisk, które umożliwią szczepienie dwóch tys. osób dziennie. 


Urzędnicy przypominają, że Stadion Wrocław jest już gotowy do szczepienia w systemie drive-thru. Znajduje się tam 20 stanowisk, które mają umożliwić szczepienie nawet 8,5 tys. osób dziennie.

W stolicy Dolnego Śląska działa 125 punktów, gdzie można się zaszczepić. Szczegóły znajdują się tutaj. – Biorąc pod uwagę możliwości wszystkich punktów we Wrocławiu, będziemy w stanie szczepić kilkanaście tysięcy osób dziennie – zapewnia Agata Dzikowska z Urzędu Miejskiego.

– Jeżeli otrzymamy odpowiednią liczbę szczepionek, to wszyscy chętni we Wrocławiu najpóźniej do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką – zapowiada Agata Dzikowska. I podkreśla, że osób szczepiących się w naszym mieście może być więcej niż to wynika z liczby zameldowań. Ma to związek z brakiem rejonizacji szczepień.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: TESTY NA KORONAWIRUSA NA NFZ. NOWY PUNKT WALK-THRU WE WROCŁAWIU

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości