Reklama

Od 68 groszy do 24,5 tys. zł. Tyle dostają wrocławscy emeryci

13/04/2021 09:24

Rozpiętość w wysokości minimalnej i maksymalnej emerytury pobieranej we Wrocławiu jest ogromna. Tak ogromna, jak czas pracy osób pobierającej te świadczenia. W naszym mieście różnicą pomiędzy najniższą, a najwyższą emeryturą to ponad 24,5 tys zł!

Wszystko przez to, że wysokość świadczenia emerytalnego zależy od ilości przepracowanych lat i wieku, w jakim z pracy zrezygnujemy. 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet to tylko minimalny wiek, w którym można przejść na emeryturę, jeśli ktoś zdecyduje się pracować dłużej, może liczyć na wyższe świadczenie.


I tak we Wrocławiu najwyższa pobierana emerytura to 24,5 tys. złotych. Otrzymuje ją były wykładowca akademicki, który przepracował aż 55 lat i zdecydował się przejść na emeryturę dopiero w wieku 78 lat.

Reklama

Na drugim biegunie jest wrocławianka, która w ciągu całego życia przepracowała równo jeden miesiąc. ZUS po osiągnięciu wieku emerytalnego zaczął wypłacać jej miesięczną emeryturę w kwocie… 0,68 zł.


Groszowa emerytura wrocławianki, to jednak najniższe świadczenie na Dolnym Śląsku. Mieszkanka Wałbrzycha, która w ciągu całej kariery zawodowej mogła pochwalić się przepracowaniem w sumie trzech dni, otrzymuje emeryturę w wysokości 0,22 zł brutto.


W Polsce istnieje co prawda tzw. minimalna emerytura, której wysokość od marca tego roku wynosi 1 250,88 zł, jednak należy się ona wyłącznie osobom, które przepracowały minimalną liczbę lat (20 lat – kobiety, 25 lat – mężczyźni).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości