Ryanair, najsilniejszy przewoźnik na lotnisku we Wrocławiu, zapowiedział kilka dni temu, że wraz z wchodzącym w życie pod koniec marca nowym rozkładem lotów zrezygnuje z połączenia pomiędzy Dolnym Śląskiem a dwoma lotniskami w zachodnich Niemczech. Decyzję swą tłumaczy wprowadzonym niedawno podatkiem turystycznym.
Podatek ten jest naliczany od każdego pasażera korzystającego z usług jakiegokolwiek portu lotniczego na terenie Niemiec. W przypadku lotów wewnątrz kontynentu (czyli takich, jakie obsługuje Ryanair) do całkowitej ceny biletu lotniczego obowiązkowo naliczany jest dodatek w wysokości ośmiu Euro od każdego pasażera. W związku z tym Ryanair postanowił zmniejszyć obecność w swoich trzech niemieckich bazach, rezygnując między innymi ze wszystkich połączeń z tamtych lotnisk do Polski. Obok Wrocławia w sezonie letnim nie odbędą się także kursy do Gdańska, Bydgoszczy i Krakowa.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze