Reklama

Osoby z niepełnosprawnościami na górskim szlaku. Możesz pomóc spełnić ich marzenia

09/06/2021 17:00

Rozpoczęła się trzecia edycja projektu „Łączą nas góry”. Inicjatywa wrocławskiej Fundacji Ładne Historie pozwala osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom na przeżycie przygody życia podczas wycieczki górskimi szlakami. Aby jednak było to możliwe, organizatorzy akcji potrzebują zebrać 50 tysięcy złotych.

Fundacja Ładne Historie już od trzech lat organizuje górskie wycieczki integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami – intelektualnymi i fizycznymi – i ich bliskich. Podczas takich wyjazdów fundacja zapewnia wyżywienie, profesjonalną opiekę i specjalistyczny sprzęt.


Pomóż spełnić marzenia


Tegoroczna, trzecia edycja projektu „Łączą nas góry” startuje 27 czerwca. Wtedy też wyruszy pierwsza wycieczka – na Halę Szrenicką. Kolejne zaplanowane są na 4 i 11 lipca. Jednak aby zrealizować ten cel i spełnić marzenia uczestników, potrzeba 50 tysięcy złotych. Koszt każdej wyprawy waha się bowiem od 4 do 5 tysięcy złotych.

Reklama

– Dzięki wpłacanym datkom w tym roku będzie miało możliwość ruszyć z nami w góry co najmniej 50 osób niepełnosprawnościami i co najmniej trzy razy tyle osób zdrowych – ich opiekunów i członków rodzin – mówi Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie. – Będą to wędrówki i krótsze, i bardziej wyczynowe. W tym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę również o zajęcia wspinaczkowe dla dzieci ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera.


Aby wspomóc akcję „Łączą nas góry” można wpłacać datki za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Ładne Historie. Chętni mogą również dorzucać się do puszek zlokalizowanych w ponad 30 miejscach na Dolnym Śląsku, między innymi w sieci sklepów Decathlon czy kawiarniach Etno Cafe, a także na szlaku, w schroniskach górskich takich jak Andrzejówka, Zygmuntówka, na Wielkiej Sowie i w Browarze Miedzianka. Zbiórka potrwa do końca sierpnia.

Reklama

Ambasadorzy akcji


Akcji „Łączą nas góry” patronują Łukasz Wawrzyniak – były piłkarz, a dziś biegacz i założyciel grupy #Wawrzynteam oraz Piotr Snopczyński – himalaista z wieloletnim doświadczeniem.


W tym roku do akcji przyłączyli się także: Paweł Parus – szef Stowarzyszenia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych i pełnomocnik marszałka województwa ds. osób z niepełnosprawnościami, trębacz jazzowy Piotr Damasiewicz i autorzy górsko-podróżniczego bloga MaNa w Podróży – Maciek i Natalia Bireccy. Ambasadorami zostali również Beata Śliwińska (Barrakuz) – ilustratorka i graficzka oraz Rafał Plantos – autor bloga i kanału podróżniczego na YouTube „Szybkie podróże”.

Reklama

Więcej informacji o akcji, ambasadorach i o tym jak włączyć się do pomocy, a także jak zapisać się jako uczestnik znajduje się na stronie fundacji.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości