Do końca kwietnia Polacy muszą rozliczyć się z fiskusem. To termin na złożenie deklaracji PIT. Do tej pory w Polsce zrobiło to już ponad 9,4 mln podatników. Fiskus musiał im oddać 5,5 mld złotych nadpłaconego podatku.
Z uwagi na trwającą epidemię Krajowa Administracja Skarbowa zachęca, by rozliczać się z dochodów za pośrednictwem elektronicznych platform. Najpopularniejsze zeznania PIT wypełnimy zarówno w portalu Twój e-PIT, jak i za pomocą systemu e-Deklaracje.
Z 9,4 mln złożonych do tej pory deklaracji, aż 8,5 mln PIT-ów zostało złożonych elektronicznie.
– Każdego roku coraz więcej podatników rozlicza swój PIT w formie elektronicznej, korzystając z narzędzi, które dla nich przygotowujemy. Zapewniamy najszybszy, najprostszy i najbezpieczniejszy sposób złożenia PIT – podkreśla minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Jeśli jednak chcemy w tym roku złożyć PIT osobiście, zrobimy to inaczej niż zwykle. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta w urzędzie skarbowym jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji – online lub telefonicznie.
– Bez umawiania wizyty, PIT można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie. W ten sposób też skutecznie i bezpiecznie złożysz swoją deklarację. Zachęcam do tego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo – zaznacza szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze