Reklama

Pamiętaj o rozliczeniu z fiskusem! Urząd Skarbowy oddał Polakom 5,5 mld zł

05/04/2021 17:06

Do końca kwietnia Polacy muszą rozliczyć się z fiskusem. To termin na złożenie deklaracji PIT. Do tej pory w Polsce zrobiło to już ponad 9,4 mln podatników. Fiskus musiał im oddać 5,5 mld złotych nadpłaconego podatku.

Z uwagi na trwającą epidemię Krajowa Administracja Skarbowa zachęca, by rozliczać się z dochodów za pośrednictwem elektronicznych platform. Najpopularniejsze zeznania PIT wypełnimy zarówno w portalu Twój e-PIT, jak i za pomocą systemu e-Deklaracje.


Z 9,4 mln złożonych do tej pory deklaracji, aż 8,5 mln PIT-ów zostało złożonych elektronicznie.


– Każdego roku coraz więcej podatników rozlicza swój PIT w formie elektronicznej, korzystając z narzędzi, które dla nich przygotowujemy. Zapewniamy najszybszy, najprostszy i najbezpieczniejszy sposób złożenia PIT – podkreśla minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Reklama

Jeśli jednak chcemy w tym roku złożyć PIT osobiście, zrobimy to inaczej niż zwykle. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta w urzędzie skarbowym jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji – online lub telefonicznie.


– Bez umawiania wizyty, PIT można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie. W ten sposób też skutecznie i bezpiecznie złożysz swoją deklarację. Zachęcam do tego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo – zaznacza szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości