Reklama

Pandemia COVID-19: ponad 20 tysięcy nowych zakażeń. Cztery zgony w regionie [30.03.2021]

30/03/2021 11:01

Dokładnie 20 870. Tyle potwierdzonych zakażeń koronawirusem mamy w Polsce we wtorek, w przedostatni dzień marca 2021 r. A ile w regionie i we Wrocławiu?

Wtorkowy wynik 20 870 osób to wzrost o niespełna 4000 względem poniedziałku, kiedy to zazwyczaj statystyki są zaniżone po weekendzie, gdy wykonuje się mniej testów. Dobra wiadomość jest taka, że ozdrowieńców jest więcej niż nowych zakażonych, bo 24 720. wykonano ponad 80 tys. testów.


Niestety notujemy w Polsce znaczny przyrost zgonów z powodu zakażenia koronawirusem. Tych względem dnia poprzedniego jest prawie dziesięć razy więcej, bo aż 461, z czego 100 osób to zmarli z powodu samego COVID-19. Tym samym pandemii nie udało się przeżyć już łącznie 52 392 osobom w Polsce.

Reklama

Wzrost dziennej liczby chorych na Dolnym Śląsku. Niechlubne podium utrzymane


Podobnie jak wiele województw, wyższą dzienną liczbę zakażonych zarejestrował także Dolny Śląsk. Tym razem było ich 2110, co drugi dzień z rzędu dało dolnośląskiemu trzecią pozycję w całym kraju (więcej ponownie na Mazowszu oraz Śląsku). Co więcej, śmierć z powodu pandemii poniosło tu 29 osób, z czego 13 zmarło z powodu koronawirusa bez towarzyszących temu chorób.


Sam Wrocław natomiast to 755 nowo potwierdzonych przypadków. Dało to średnią ponad 11 chorych na 10 tys. mieszkańców. W stolicy Dolnego Śląska zmarły cztery osoby, wszystkie tylko i wyłącznie z powoduCOVID-19.


Bartosz Królikowski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości