Reklama

Pierwsze biura na nowym stadionie już zajęte

23/08/2011 00:00

Spółka Wrocław 2012 jako pierwsza wprowadziła się na wrocławski stadion przy al. Śląskiej. Wprawdzie odbiory techniczne jeszcze się nie zakończyły i przygotowania do Monster Jam są na styk (impreza w sobotę 3 września), ale pracownicy miejskiej spółki już pracują pod trybuną główną.

- Zajęliśmy biura pod trybuną zachodnią. Na razie jeszcze rozpakowujemy kartony, ale idzie to wolno, bo właśnie teraz jest najwięcej pracy związanej z odbiorami technicznymi i tym się głównie zajmujemy – potwierdza Maciej Nowaczyk, ze spółki Wrocław 2012.



W tej chwili jesteśmy już po odbiorach spryskiwaczy i hydrantów, ale do pozwolenia na użytkowanie jeszcze daleko. Sprawa jest bardzo poważna, skoro, jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, prezydent Rafał Dutkiewicz przerwał urlop, by na budowie spotkać się z prezesem firmy Max Bögl Gerhardem Hupferem. „Chodziło o podjęcie decyzji, które dadzą pewność, że prace zakończą się w wyznaczonych terminach” - tłumaczą urzędnicy.

Nie chodziło jednak o same decyzje. Na stadionie przynajmniej raz na dwa dni, a zazwyczaj częściej, pojawia się Maciej Bluj wiceprezydent Wrocławia, człowiek od najtrudniejszych misji Dutkiewicza, którego prezydent zawsze rzuca na najtrudniejsze odcinki frontu.







Pozwolenie na użytkowanie ma się pojawić w przyszłym tygodniu, tuż przez Monster Jamem. Czy się uda? Wszystko jest na styk – więc odpowiedź poznamy tak naprawdę dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.



Jednak w tej chwili większym kłopotem może być jak dotrzeć na stadion i z niego wrócić na wrześniowe imprezy (Monster Jam, Adamek vs. Kliczko i George Michael), niż stan prac na stadionie przy al. Śląskiej. Wiadomo, ze będziemy docierać do niego od strony ul. Królewieckiej, czyli patrząc od strony miasta przez wiecznie zapchaną Pilczycką. Tam dojadą specjalne, dodatkowe autobusy.
Jak pisaliśmy w piątek esplanada od Lotniczej nie będzie jeszcze ukończona.

Dostać się na stadion od południa będzie można jedynie pieszo, przez wąską kładkę którą widzicie na zdjęciach.



- Od pętli tramwajowej Pilczyce kibice będą mogli dojść na stadion tylko przez budowaną właśnie kładkę. Będą tam stewardzi, który będą kierować ruchem – wyjaśnia Michał Janicki pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. Euro. - To oczywiście przed imprezami. Po nich, najprawdopodobniej zamkniemy ulice Lotniczą, żeby widzowie mogli bezpiecznie i spokojnie dojść na tramwaje – dodaje.



Jak ważne jest sprawne zorganizowanie transportu zbiorowego i indywidualnego oraz odpowiednia informacja o tym mogliśmy przekonać się w ostatnią sobotę, kiedy po raz pierwszy zorganizowano mecz na gdańskiej PGE Arenie.






Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości