Reklama

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Dolnym Śląsku?

04/03/2020 08:52

Ministerstwo Zdrowia w środę poinformowało o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce. Zakażony mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Z najnowszych raportów wynika, że na terenie Dolnego Śląska nie ma potwierdzonego przypadku 2019-nCoV, jednak liczba pacjentów z podejrzeniem wirus z Chin wzrosła.

Według danych ze środowego poranka, w dolnośląskich szpitalach przebywa 5 pacjentów z podejrzeniem zachorowania na 2019-nCoV. Liczba ta w stosunku do wtorkowych danych zwiększyła się o jedną osobę.


Dodatkowo na terenie województwa kwarantanną lub izolacją objętych jest 37 osób. Kolejne 208 poddanych zostało nadzorem epidemiologicznym.


ZOBACZ TEŻ: Debata z udziałem prezydenta odwołana przez koronawirusa


Polowa izba przyjęć we Wrocławiu i Wałbrzychu


Mimo tego, służby wojewody dolnośląskiego zapewniają, że są przygotowane na wystąpienie pierwszych potwierdzonych przypadków choroby w naszym regionie. W środę we Wrocławiu i Wałbrzychu mają zostać przeprowadzone ćwiczenia, których celem jest przygotowanie polowych przyszpitalnych izb przyjęć.

Reklama

–  Ćwiczymy na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem koronawirusem – zapowiada wojewoda Jarosław Obremski . – Chcemy być przygotowani na każdy możliwy scenariusz stąd podejmowane działania. Ewentualne docelowe uruchomienie tego rodzaju punktów będzie miało na celu usprawnienie funkcjonowania szpitali w czasie zwiększonej ilości mieszkańców zgłaszających jednocześnie się do tych placówek. W przedsięwzięcie będzie zaangażowana Państwowa Straż Pożarna, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przy ul. Borowskiej oraz Specjalistyczny Szpital im. Stefana Batorego w Wałbrzychu – dodaje wojewoda.


Pierwszy w Polsce przypadek zakażenia koronawirusem


Ministerstwo Zdrowia w środę rano poinformowało o pierwszym polskim przypadku zakażenia koronawirusem, który przyszedł do Europy z Chin. Chory to mieszkaniec województwa lubuskiego, który trafił do szpitala w Zielonej Górze, po tym, jak jakiś czas temu wrócił z Niemiec. Minister nie zdradza wieku pacjenta, jednak wiadomo, że nie jest to osoba w wieku senioralnym, czyli z grupy największego ryzyka.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości