Reklama

Politechnika podpisała umowę z AMT Technologies

19/11/2010 00:00

W zapleczu badawczym przy ul. Janiszewskiego wybudowane zostaną komory bezodbiciowe. Umowę o współpracy przy tym projekcie pomiędzy Politechniką Wrocławską, a AMT Technologies podpisali dziś rektor uczelni, prof. Tadeusz Więckowski oraz prezes AMT Technologies Polska, Paweł Bochanek.

 


Komory SAC (Semi-Anechoic Chamber – komora pół-bezodbiciowa) oraz FAR (Fully Anechoic Room – komora w pełni bezodbiciowa) będą stanowić wyposażenie Centrum Doskonałości EMC, które dysponuje zaawansowanym zapleczem badawczo-usługowym opartym na trzech laboratoriach: akredytowanym Laboratorium Kompatybilności elektromagnetycznej, akredytowanym Laboratorium Wzorców i Metrologii Pola Elektromagnetycznego oraz Laboratorium Techniki Antenowej.


 


W komorach przeprowadzane będą pomiary emisji pól elektromagnetycznych, pomiary charakterystyk anten oraz badania odporności urządzeń na pola elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości. Komory przeznaczone będą zarówno do badań naukowych, jak i na rzecz gospodarki. Komora SAC, która powstanie na Politechnice Wrocławskiej, będzie drugą w Polsce (jedną posiada już Urząd Komunikacji Elektronicznej), ale jako pierwsza zostanie wykorzystana do badań komercyjnych. Komora FAR będzie pierwszym w naszym kraju pomieszczeniem tego typu przeznaczonym do badań charakterystyk i parametrów anten. Pierwsze pomiary w bezodbiciowych komorach Politechniki Wrocławskiej przeprowadzone zostaną w lipcu 2011 r.


an, PWr

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości