W zapleczu badawczym przy ul. Janiszewskiego wybudowane zostaną komory bezodbiciowe. Umowę o współpracy przy tym projekcie pomiędzy Politechniką Wrocławską, a AMT Technologies podpisali dziś rektor uczelni, prof. Tadeusz Więckowski oraz prezes AMT Technologies Polska, Paweł Bochanek.
Komory SAC (Semi-Anechoic Chamber – komora pół-bezodbiciowa) oraz FAR (Fully Anechoic Room – komora w pełni bezodbiciowa) będą stanowić wyposażenie Centrum Doskonałości EMC, które dysponuje zaawansowanym zapleczem badawczo-usługowym opartym na trzech laboratoriach: akredytowanym Laboratorium Kompatybilności elektromagnetycznej, akredytowanym Laboratorium Wzorców i Metrologii Pola Elektromagnetycznego oraz Laboratorium Techniki Antenowej.
W komorach przeprowadzane będą pomiary emisji pól elektromagnetycznych, pomiary charakterystyk anten oraz badania odporności urządzeń na pola elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości. Komory przeznaczone będą zarówno do badań naukowych, jak i na rzecz gospodarki. Komora SAC, która powstanie na Politechnice Wrocławskiej, będzie drugą w Polsce (jedną posiada już Urząd Komunikacji Elektronicznej), ale jako pierwsza zostanie wykorzystana do badań komercyjnych. Komora FAR będzie pierwszym w naszym kraju pomieszczeniem tego typu przeznaczonym do badań charakterystyk i parametrów anten. Pierwsze pomiary w bezodbiciowych komorach Politechniki Wrocławskiej przeprowadzone zostaną w lipcu 2011 r.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze