Jeszcze tej zimy mają zostać zamknięte wszystkie wrocławskie markety prowadzone przez polską sieć Hewea. Jak tłumaczy firma, biznes przestał się opłacać. Sklepy dobiły czynsze za lokala, rachunki za prąd i koszty zatrudnienia. Tymczasem klienci piszą petycje w obronie marketów.
Mowa o trzech marketach działających na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu. To duże osiedlowe sklepy przy pętli tramwajowej na Biskupinie, przy ul. Jackowskiego na Bartoszowicach oraz obok kampusu Politechniki Wrocławskiej przy ulicy Wittiga na Dąbiu. Ten ostatni zamknie się jeszcze w tym miesiącu, sklepy na Biskupinie i Bartoszowicach mają działać do lutego.
Sieć Hewea, do której należały wszystkie te sklepy, decyzję o ich zamknięciu tłumaczy względami ekonomicznymi. A konkretniej dramatycznie rosnącymi cenami wynajmu lokali, rachunków za prąd i pensji dla pracowników. Wszystko to sprawiło, że biznes zwyczajnie przestał się opłacać.
O jakich kwotach mówimy? Potężnych. Spółdzielnia Mieszkaniowa Biskupin już ogłosiła przetargi, w których szuka nowych najemców sklepów przy Jackowskiego i Olszewskiego. Za ten pierwszy, o powierzchni 798 metrów kwadratowych, chce aż 39 tysięcy złotych miesięcznie. Plus vat, opłaty, rachunki, no i podatek od nieruchomości dla miasta. Za nieco 300 metrów przy pętli na Olszewskiego spółdzielnia życzy sobie 26 tysięcy złotych. To ceny wywoławcze. Spółdzielcy spodziewają się, że w przetargu padną lepsze oferty.
Tymczasem klienci chcą o osiedlowe markety walczyć. Zbierają podpisy pod petycją w ich obronie. Chcą, by spółdzielnia obniżyła czynsz, dzięki czemu Hewea mogłaby nadal działać na Wielkiej Wyspie. - Obawiam się, że to niestety walka z wiatrakami. Świat się zmienia. Niekoniecznie tak jakbyśmy chcieli. Ale na pewne sprawy nic nie poradzimy. Wejdzie Dino albo ktoś, komu się będzie opłacać - skomentował ktoś na osiedlowej grupie facebookowej.
Osiedlowy sklep Hewea zaopatruje mieszkańców Wielkiej Wyspy w zdrowe, lokalne produkty spożywcze. Są też i tacy Klienci, którzy przyjeżdżają do nas z odległej części Wrocławia, tylko po to, aby kupić sprawdzone wyroby spożywcze. Codziennie mamy przyjemność gościć blisko 3600 Klientów - pisze Hewea na swojej stronie internetowej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja wam wójta nie wybierałem. Ekoterrorystów też.
chistoria pokazuje że wejdzie ktoś z Sopotu i będziemy przygotowani do zamiany na wywieszki już z cenami w euro bo to będzie ułatwienie w prowadzeniu księgowości w języku i dla firm niemieckich a polskie zamkniemy
Wybierałeś frajerze. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
Przecież Biedronka jest tańsza od Lidla więc po co nam inne sklepy????
Ciekawe,że niemieckie markety mają się dobrze....
Bo dają Niemcom oni nie płacą podatków chcą chyba całą Polskę sprzedać żeby nie było nic polskiego żadnego sklepu zakładu wszystko to robi Tusk
No to wita już na kogo głosowaliśta?Wszystko tak doprowadzą do upadłości bo to ich polityka.Nie widzita tego? Po cichutku pomalutku to zrobią, by nic już nie było polskie a wy ocknieta się z ręką w nocniku,barany.Uważajta na kogo bedzieta głosować.Czy na tego co mówi że mamy już lotnisko w berlinie?To się dowiecie jak smakuje życie.
Wez pan sklep na swoje barki......
No i macie ten wasz PISiornik. Wszystko ich wina. Każda rzecz począwszy od asortymentu, skończywszy na opłatach jest droga , ciekawe dlaczego... najeżdżacie na inne partie , ale kurna tą która to zpier.....liła bronicie jak deb...le. No ale zapomniałem, czego można się spodziewać po ludziach marginesu gdzie większość pracuje za najniższą, ale wcale i tylko daj, daj, daj. I ciągle wam mało.
Winny jest tak samo PiS jak Po, Lewica, Hołownie i wszystkie ich przystawki. Każdy robi to samo. Każdy.
Brawo,tak trzymać.A miało być tak po Amerykańsku !
Jagodno niech teraz powalczy, symbol głupoty, amnezji politycznej , reprezentowany przez ameby życiowe. Rządy Tuska zawsze tak się kończą jak i zaczynają, czyli bieda , brak pieniędzy, wstrzymywanie inwestycji( ale tych polskich), migracja młodych na zachód w celach zarobkowych oraz posłuszeństwo względem Berlina. Słowem macie to czego chcieliście, a przy okazji rozbieracie Polskę.
Ulica Jackowskiego nie jest na Bartoszowicach tylko na Biskupinie. Coś się autorowi pomyliło
Bartoszowice są na Biskupinie, zatem Jackowskiego jest zarówno na Bartoszowicach, jak i na Biskupinie, podobnie jak Wrocław jest zarówno w Polsce, jak i na Dolnym Śląsku.
Oczywiście że to miejsce gdzie jest sklep jest na Bartoszowicach. nawet siedziba spółdzielni jest na Bartoszowicach ! Podobnie jak pętla tramwajowa. Sprawdź sobie mapke w internecie gdzie jest granica osiedli
Nie kochani wejdzie ktoś a konkrétněiej market z ofertá z Merkosur i będzie bardzo tanio ale že sterydami i innymi tego typu witaminami a ludzie i tak kupiá bo tanio...
Psioczący niech sami sobie odpowiedzą, komu sami woleliby wynająć mieszkanie - temu, który zapłaci za nie 1500 zł czy temu, który zapłaci 3500 zł? To normalne, że spółdzielnia chce zarobić. Będzie więcej na remonty i inwestycje.
...po co mu ta wiedza on ma napisć dużo i kilka razy całość przeformatować żeby było gdzie reklamy wpieprzyć (byle jak i byle co)
no widzę lokalne produkty banany,pomarańcze,cytryny itp..
GLOSOWALIŚCIE NA TUSKA ,HOŁOWNIĘ, LEWICE,PSL,KO,PO TO JUZ KIEDYS BYLO DROZYZNA ZWIJA WSZYSTKO POLACY GLOSUJA NA TUSKA KTÓRY ZWIJA POLSKĘ, WROCLAWIANIE BEDA TO CZULI JESZCZE BARDZIEJ 2025 R KEDYJCZYNSZE BEDA MUSIELI ZAPLACIĆ PODWYSZĄ POLITYKA TUSKA NISZCZY WSZYSTKO,NIEDLUGO NIE BEDZIEWMY MIEI CO DO GARNKA WŁOŻYĆ, BP FIRMY ZWIJAĆ SIĘ BĘDĄ
Bredzenie masz w genach to widać
Baranie a co do tego ma Tusk.Właścicielom lokali poprostu odwaliło, nawet lokale na warsztat czy zakład fryzjerski idą w tysiące,a Ty jak byś był właścicielem takiego pomieszczenia o pow.700 m2 to Kaczyński by Ci dyktował cenę ? a może byś wynajął za darmo co ?.
Zgadza się. PiS nie jest święty. Ale jednak nie było takich strat. Najgorsze że ludzie nadal kupują w niemieckich supermarketach i dziwią się że polskie padają.
Rząd tutaj nie ma nic do rzeczy. To spółdzielnia ustala czynsz! A place rosną, bo tego chciał naród.
ALE TV REPUBLIKA.MOŻE SAM COŚ OD SIEBIE. TAKA BIEDA? WE WSZYSKICH HOTELACH 5* NIE MA MIEJSC.!
Nabiły w głowie PiS....ry. Tak jak chcieli żeby otwierały się małe firmy, a potem zamykały się jedna po drugiej. Dzięki komu popadały???? A teraz nie tak łatwo pozmieniać. Tym bardziej jak pis..ry zadłużyły Polskę to teraz trzeba spalać!!!!! I kto to spłaca??? My
Lecz sie. Co ma tutaj do spółdzielni.
Masz krótką pamięć i wyłączyłeś myślenie
To jest już paranoja pisiuli !!! Wszędzie wina Tuska !!! A kaczor leje w mordę i dobrze !!!
Typowy Pisowiec co powtarza propagandę Za PiSu wszystkie opłaty mocno poszły do góry. Inflacja w ciągu 5 lat 200% do góry Prąd 100% do góry. Pensja minimalna 60% do góry. Dużo jeżdżę po świecie i już 4 lata temu mówiłem że Polska PiSu zrobiła się bardzo droga. Pisi zrójnowali gospodarkę Jechali na długach i pożyczkach ale to wszystko do czasu. Teraz to wszystko trzeba wyprostować. A firmy już od 3 lat się zwijają dzięki pisim.
Wszyscy wzorem Trzaskowskiego polubią zalewajka z robakiem , tanie i pożywne.
A ja właśnie dzięki Tuskowi czuję się nareszcie wolna w swoim kraju. Także w kwestii zakupów. Drożyzna to jest na całym świecie, doinformuj się trochę, ale znając już Twoje poglądy i nienawiść, to kryzys światowy, klimatyczny czy dyplomatyczny to też wina Tuska. Ogarnij się i zacznij myśleć samodzielnie, a nie jak Prezes każe
Pis i PO JEDNO zlo Nic sie niezmienia patrzac ogolnie
Czy koniecznie musisz chwalić się publicznie swoją głupotą? Czy dwudziesto procentowa inflacja z czasu rządu złodziei z PiSu to też wina Pana Tuska, jełopie????
A pamiętasz.kto pozwolił półtora roku wstecz na podwyżkę cen energii? A później zamrozil- colnal się.zostawiajac bombę z opóźnionym zapłonem następnej ekipie? A pamiętasz.kto zaplanował 2 podwyżki płacy minimalnej? Kto rozkrecil inflacje? Czy to na pewno premier Tusk? Czy ekipa z długim nosem-Pinokia?
Niedługo wejdzie dekret o pośmiertnej trepanacji czaszki pisopatów i nie dziw się bo trzeba mieć na prawdę nasrane we łbie żeby takie bzdury gadać!!!
Czy Tusk i PO ,czy P????S,czy inna nacja. Wszyscy chodzą na smyczy zachodu. Waliłeś konia? Oni to wiedzą i albo robisz co ci każą albo tak cię pokażą że pójdziesz się pobujać
Moźna oszczedzac : zmniejszyć korzystanie z lazienk ( wanna to luksus) zamiast raz na 7 dni raz na 14 dni obniży się rachunki wode i kanalize, podgrzanie CWU - to samo z wc uruchamianie spluczki raz na 24h - wyłączyć 4 kaloryfery , niech grzeje jeden, - włączac tvp na 30 minut dziennie, i.t.d. można - można Damy radę!!!
Moźna oszczedzac : zmniejszyć korzystanie z lazienk ( wanna to luksus) zamiast raz na 7 dni raz na 14 dni obniży się rachunki wode i kanalize, podgrzanie CWU - to samo z wc uruchamianie spluczki raz na 24h - wyłączyć 4 kaloryfery , niech grzeje jeden, - włączac tvp na 30 minut dziennie, i.t.d. można - można Damy radę!!!
Moźna oszczedzac : zmniejszyć korzystanie z lazienk ( wanna to luksus) zamiast raz na 7 dni raz na 14 dni obniży się rachunki wode i kanalize, podgrzanie CWU - to samo z wc uruchamianie spluczki raz na 24h - wyłączyć 4 kaloryfery , niech grzeje jeden, - włączac tvp na 30 minut dziennie, i.t.d. można - można Damy radę!!!
To chyba pis podwyższał beż końca pensje minimalną Ty boomerze
Za to będą ukraińskie sklepy to wasze wybory więc teraz nie narzekać ją wam prezydenta miasta nie wybierałam
Czynszu nie ustala rząd tylko miejscowa spółdzielnia(polska a nie niemiecka)a ceny energii podskoczyły za rządów pis
Jesteś bardzo miałki w rozumku,ale cóż debili nie sieją a sami się rodzą
Jakoś o drogim prądzie się nie wypowiedziałeś choć to oczywiste, że najdroższy w Europie prąd zawdzięczamy posiorskiej dziczy. Rybi huju, szczujesz bo tak ci kazali?
Ile Ci zapłacili za komentarz???
Wybacz ale musisz udać się do ojca prałata na spowiedź. Może naprawisz choć część orzeszka samodzielnego myślenia ...bo ciężko to widzę ????????????
Od 2015 do 2023 nic nie drożało? Może skleroza zaczęła działać. Swoją drogą , zwróć uwagę: taki czynsz za samą powierzchnię to nieco spore przegięcie. I to jest klucz do likwidacji działalności.
Oszalał facet
To tą spółdzielnią rządzi Tusk,Hołownia i inni z PO,to ciekawe.Chcesz mieć polski sklep w tym miejscu startuj w przetargu i otwieraj,nikt Ci nie zabrania tego.Będziesz płacić czynsz, podatki i inne koszta utrzymania firmy.Każdy chce zarobić spółdzielnia,energetyka,państwo i inni.A aktualne koszta utrzymania firmy są pochodną działania państwa przez ostatnie lata,a nie ostatniego roku.
To tą spółdzielnią rządzi Tusk,Hołownia i inni z PO,to ciekawe.Chcesz mieć polski sklep w tym miejscu startuj w przetargu i otwieraj,nikt Ci nie zabrania tego.Będziesz płacić czynsz, podatki i inne koszta utrzymania firmy.Każdy chce zarobić spółdzielnia,energetyka,państwo i inni.A aktualne koszta utrzymania firmy są pochodną działania państwa przez ostatnie lata,a nie ostatniego roku.
Z tym, że to wina PiSu. Biznesy się nie od dziś zwijają
To jest polityka największego guptaka KTÓRY dostał sie do koryta i nic nie umie porządnie ZROBIĆ a JEGO wiedza jest na poziomie przedszkola i takich mamy POLITYKÓW Z "PO".
Glupi polaczek przed i po szkodzie. Dalej glosujcie na zydokomune wyksztalciuchy
Masz całkowitą rację. Popis rządzi od 20 lat i przygotowuje Polskę pod zabór pruski i żydowski. Bo po to ekspozytura szwabska a pis to ekspozytura amerykańska czyli de facto żydowska. Bo jak powiedział kandydat na prezydenta USA kilka lat temu Waszyngton to żydowska strefa okupacyjna.
Bredzisz jak każdy wyznawca pis
Lepiej być otwartym na świat wykształciuchem niż ślepym nieukiem.
Właśnie, dobrze mówisz. Głupi naród głosował na Tuska to niech teraz cierpi
Dino nie wejdzie, ponieważ Dino buduje swoje sklepy na swoich działkach. Nie płaci bandyckich czynszów.
Komu Dino płaci czynsz w Feniksie w Rynku lub w kamienicy na Nowowiejskiej? Tam nie ma osobnych działek lecz część współdzieloną.
piszecie o Dino, o Tusku- same głupoty ! pomyślcie co z osobami które tam pracowały wiele lat !
Wszystko co polskie upada a upadlina ma się dobrze pomóc od państwa ulgi podatkowe socjal mieszkania za darmo Wrocław pomału staje się częścią upadliny jak długo to będzie trwało
Dino to polski sklep, trzymam kciuki żeby się otworzyli na Jackowskiego, będzie i taniej i nasze.
Wszyscy zbankrutują w bizancjum gdzie czynszochciwcy zarabiają nie na inwestycje ,remonty a na swoje wydumane prywatne potrzeby ..Precz z wynajmem na długo to blokuje myślenie długofalowe..
Dlaczego zagraniczne markery nie płacą podatków w Polsce,a nasze sklepy się dożyją oplatami
Czekamy na milion pięcsetną 190 Biedronkę we Wrocławiu. Tych sklepów jest mało i dobrze mieć do najbliższej 500 metrów niż 1 km.
Może za to kolejna ukrainoczka jak na Grabiszyńskiej?
A co ma piernik do wiatraka??? W Chicago też są polskie sklepy i nie ma w tym nic dziwnego????? Także kochaj zamiast nienawidzić. Lepiej na tym wyjdziesz.
A co ma piernik do wiatraka??? W Chicago też są polskie sklepy i nie ma w tym nic dziwnego????? Także kochaj zamiast nienawidzić. Lepiej na tym wyjdziesz.
Oby nie
No jeszcze tego brakuje.....
Proponuję zapoznać się z aktualnym podziałem miasta na osiedla. Jeden ze sklepów jest przy pętli tramwajowej Biskupin na Bartoszowicach, drugi przy Spółdzielni Mieszkaniowej Biskupin na Bartoszowicach a trzeci na ul.Wittiga na Dąbiu. Wszystkie znajdują się na dzielnicy Śródmieście.
A co ma piernik do wiatraka??? Jeszcze nie tak dawno, widziałem w innym mieście sklepy Żabka w odległości co kilkadziesiąt metrów. Rozumiem, że mieszkańcy Biskupina mają mieć JEDEN sklep i w każdej dzielnicy też po JEDNYM sklepie wystarczy? Ech... Człowieku otwórz oczy, wyjedź ze tej dziury zwanej Wrocławiem, zobacz co się dzieje do około - w Polsce i UE, a dopiero wówczas dołącz do dyskusji. Może też jedna fabryka na miasto wystarczy? Ciekawe co zrobisz jak to TY! stracisz pracę, bo koszty energii są za duże. Nie ma jak być elementem miejskiego ciemnogrodu.
...w dzielnicy....
Już nie raz spotkałem się, że w małych aptekach pracuje się tylko przy świetle dziennym, jest zdecydowanie chłodniej w tych aptekach, co widać po ubiorze aptekarek. Jeszcze trochę i cała gospodarka padnie - fabryki już uciekają z Polski i całej UE do Azji i Afryki. Jak tak dalej pójdzie, to dla dobra "płonącej planety" ???????? ....będziemy na drzewach mieszkać i ilość naszych oddechów będzie ograniczana, bo przecież nasze organizmy zabierają do płuc tlen, a wydalają ten przeklęty CO2. ???????????????????? NIECH ŻYJĄ nam te EKO-OSZOŁOMY !!
Sklepy drogie, obsługa na niskim poziomie, dlatego klientów jak na lekarstwo mają.
Spółdzielnia to twór spółdzielców a kim Oni są? Klientami sklepów wiec sami podcinają gałąź a może tak walne nadzwyczajne i prezesine w kamasze na mróz wywalić...
Kiedyś główny ekonomista kraju powiedział, że jak kogoś nie stać na opłaty to znaczy że nie nadaje się do prowadzenia biznesu. Dzięki temu ekonomiście ZUS i płaca minimalna co roku były wyższe.
48,54 PLN netto za m2 - to chyba niezbyt wysoka cena jak na Wrocław. Biznes z dobrym zarządzaniem powinien wejść w ten interes. Powierzchniowo lokal na Jackowskiego pasuje pod Dino czy Netto, Biedronka jest niedaleko, Lidl ma inne wytyczne więc oby jeden z tych pierwszych wygrał przetarg.
Tak qurła kolejny Urlich von Jungingen
Nie marudzić!!!! I uśmiechać się SZEROKO!!!!!
Kupując w niemieckich supermarketach,dziwicie się że polskie padają...ot logika
Nie dziwię się ,Wszystkie niedzielę zamknięte .A kiedy robić zakupy ? Jak się cały tydzień pracuje ? Będzie jeszcze gorzej jak nadal będą niedzielę zamknięte .
To ciekawą masz pracę skoro od poniedziałku do soboty pracujesz po 16 godzin na dobę????
A to trzeba 16 godzin pracować, by nie robic zakupów w tygodniu? Rano jesz śniadanie, szykujesz sie do pracy, potem praca, pormtem wracasz, szybkie zakupy w markecie i do domu, gdzie tez masz obowiązki. I tak co najmniej 5 dni. I przychodzi niedziela, masz troche wolnego, chcesz isc kupic sobie spodnie, kurtke, buty, a tu nie ma gdzie.... Powiem ci krótko: co Ty wiesz o życiu w rodzinie???
Skutek jak na dłoni, działania skrajnie lewicowej, socjalistycznej i feministycznej polityki, w gospodarce objawiającej się: absurdalnie wysokimi cenami energii, drożyzną, inflacją, rozrostem biurokracji oraz niszczeniem firm. Polityką prowadzoną w Polsce, ale także we Wrocławiu, przez wielką, wojenną chanukową koalicję - PiS, PO, Trzecia Droga i Lewica.
????????????????
Wszystko się zgadza!!!
Interes Hewea dobiła pobliska Biedronka. Ludzie jęczą, że sklepy im zamykają, ale na większe zakupy idą do sieciówki, bo tam taniej. A Hewea to zaledwie 3 sklepy, nie są w stanie wynegocjować takich cen od dostawców jak wielkie ogólnopolskie sieci.
Sklepy w niedzielę powinny być otwarte!Przynajmniej spożywcze.Byloby dla wszystkich wygodniej.Syrazak,policjant,pielęgniarka i lekarz też muszą pracować i jakoś nikt nie protestuje.
Tylko im płacimy my z Podatków a sklepy spożywcze to koszta przedsiębiorców, masz żabki w niedzielę otwarte.
Tak,to racja.Dlaczegi taki bunt że sklepy w niedzielę mają być zamknięte,przecież inni też muszą pracować i za to dostają pieniądze.!!!Proszę jechać do Anglii i tam zobaczycie jak wygląda niedziela,ludzie w.sklepach,restauracjach i barach i wszystko gra.Polacy tylko w niedzielę okazuje się modlą .!Polska w tym układzie zawsze będzie podporządkowana sutannom .
Tak,to racja.Dlaczegi taki bunt że sklepy w niedzielę mają być zamknięte,przecież inni też muszą pracować i za to dostają pieniądze.!!!Proszę jechać do Anglii i tam zobaczycie jak wygląda niedziela,ludzie w.sklepach,restauracjach i barach i wszystko gra.Polacy tylko w niedzielę okazuje się modlą .!Polska w tym układzie zawsze będzie podporządkowana sutannom .
"... czynsze za lokala...". Dobrze, że nie misia Koala.
Proszę powiedzieć to ludziom których nie stać żeby sobie kupić kostkę masła zamiast margaryny żeby się bawili w patriotów a zdrajcy wypompowują miliardy dla banderowców i fundują im wczasy u nas ale można tylko westchnąć że mamy taki głupi naród z wypranymi mózgami
Jestem wysoce zbulwersowany i składam stanowczy protest.
Pis brał wszystko od wszystkich garściami sprzedawał prawa emisji żeby Polakom żyło się "lepiej" ale tą kasę trzeba oddać bo przeznaczona była na konkretne cele (mam nadzieję że dla większości z PIS - notabene). Gierek brał kredyty ale je inwestował w fabryki mieszkania itp. a nie jak PIS - owcy w celu "przejedzenia" napchania kieszeni swoim no i mamy co mamy . To co oni "przejedli, przepili, przetwonili ..." inni muszą spłacić a ci inni to MY zwykli ludzie
Brawo,taka prawda.Ludzie otwórzcie oczy i myślcie logicznie.Pis zniszczył wszystko i zburzył ład Państwa,skłócił naród i doprowadził do nienawiści wobec obywateli.
Brawo,taka prawda.Ludzie otwórzcie oczy i myślcie logicznie.Pis zniszczył wszystko i zburzył ład Państwa,skłócił naród i doprowadził do nienawiści wobec obywateli.
Pierdolita kocopoły uśmiechać się trzeba i masełko kupujcie fajno Polaki bo przecież Jarex zadłużył Polskę a teraz wielki Donald von Helmut przywraca ład dekretami. Donald to chodzące prawo jedyne w Trójcy zawarte. Łaskawca i dobrodziej, słońce Peru w ludzkiej postaci a wy narzekacie że was dupa boli od dymania. Pizze się na jecie jak chleba nie będzie, zamiast ziemniaków pomarańcze. I bawić się będziecie jak KOmuna za miliony tylko oni za wasze a wy za swoje. POZjeby.
Pieprzysz jakbyś komune przeżył
Najważniejsze, że są lidle. One mają podatek dochodowy 1% to się utrzymają.
ci zrobiliście z mostem .rrdzinskim? nie świeci
Ja tam nie kupowałam bo jest strasznie drogo i mały wybór. Moja całą rodzina też nie lubi tam kupować. Po drugiej stronie ulicy jest warzywniak i mnóstwo innych sklepów . Mieszkam na Olszewskiego.
Ryży uj i bodnarowcy zniszcza wszystko. Wystarczy poczytac Gazete Wyborcza i wlaczyc Tvn. Tam wszystko sie zgadza.
Ci sami pracownicy spółdzielni narzekają na wysokie ceny. Dyletanci ekonomiczni
Już jest za późno. Glosujac na PO i tvn sami założyliście sobie petle na szyje. A to dopiero początek końca.
To już nie jest śmieszne. Ciągle wybieracie te same mordy między PiS a po, a potem płacz że źle się dzieje. Kiedy do Was dotrze że to nie wina polityków tylko Wasza bo to wy stawiacie X podczas wyborów. Także wreszcie weźcie odpowiedzialność za swoje decyzje.
We Wrocławiu powinien być tylko jeden sklep .
Polski
Na całym świecie ktoś odchodzi a inny przychodzi po co szukać winnych to jest prywatny biznes w właściciele o tym decydują nie ma ludzi i firm nie zatopionych spokojnie- umarł król niech żyje król.
Dobrze już było, wybory w maju, jest czas i to dużo żeby się zastanowić co dalej, bo jak tak dalej pójdzie w tym kierunku to faktycznie od wiosny zaczniemy jeść trawę i robaki ????
Po wyborach masło ma być tanie, tak zapowiadał Trzaskowski, paliwo tez miało być po 5,19
Bardzo dobrze. Bastion KO. Kaczyński kradł i były pieniądze, Tusk nie kradnie, pieniędzt brak.
Dlaczego Niemcom i Portugalczykom opłaca się handlować w Polsce, a Polskim firmom jest coraz trudniej.
Ten nieudolny rząd ma dużo i w tym temacie . Ogólnie całą Polskę zwija ,wszystkie polskie firmy ponoszą straty
Kolejny polski sklep upada. Przykre co się dzieje z Polska za rządów Tuska.
To nic, wejdzie w to miejsce jakieś niemieckie , albo francuskie badziewie , po cichu dotowane przez ich państwo , a POlactwo nawet tego nie zauważy ,bo mu tego w tefałenach i radiobzdetach nie za POdadzą POprzebierane za dziennikarzy ubeciątka . Ech..... największymi wrogami Polski , jest POlactwo otumanione antyposizmem. POsiada w narodzie przewagey liczebną , niestety i niedługo wybierze nam Raffaello na prezydenta !
To nic, wejdzie w to miejsce jakieś niemieckie , albo francuskie badziewie , po cichu dotowane przez ich państwo , a POlactwo nawet tego nie zauważy ,bo mu tego w tefałenach i radiobzdetach nie za POdadzą POprzebierane za dziennikarzy ubeciątka . Ech..... największymi wrogami Polski , jest POlactwo otumanione antyposizmem. POsiada w narodzie przewagey liczebną , niestety i niedługo wybierze nam Raffaello na prezydenta !
No bo ma te czynsze stać będzie tylko niemiecki handel! Brawo prezydent Warszawy....
A może Pani rozwinie swoją myśl. Ja nie mam pojęcia, co ma Prezydent Warszawy do czynszów ustalanych przez wrocławską Spółdzielnię
Wszystko co POLSKIE Musi zniknąć _ Szok
A po co dobre jedzenie, trzeba pozamykać żeby ustąpić miejsce żarciu które przyjedzie z Ameryki Południowej i innych rejonów tańszych,Tusk postarał się o to
Sklepy Hewea na Bidkipinie (+ jeszcze jeden na Wiwulskiego, za akademikami) od lat żerowały na tym, że w okolucy nie było żadnego dyskonta. Ogrom ludzi musiał u nich kupować. Mieszkając tam kilka lat temu, zgrzytałem zębami, jak miałem się wybrać "na zakupy" po coś do jedzenia. Praktycznie wszystkie artykuły 2-krotnie droższe. Od lat tam nie mieszkam, ale zdarzyło mi się zajrzeć na jednej z tych Hewei ostatnio. Drożdżówka za 10 złotych?! Naburmuszone ekspedientki. Czas się mentalnie zatrzymał w głębokiej komunie. Nie dziwię się, że to upada. Poniekąd zasłużenie. Kolejny w kolejce Społem (np. na Kochanowskiego).
Co się dziwicie. Jesteśmy kolonią. Polska jest jedynym krajem w Europie, który się sprzedał. Miłego życia w tym czymś
Aldi otwiera nowe markety bo na lata dostają ulgi. Zysk idzie do Niemiec. Nasze rodzime nie dają rady bo polskie niby władze miasta dobijają nasze firmy. Tfu
Tak właśnie PiS wykończył przedsiębiorców składka zdrowotną, cenami prądu, gazu, pensjami minimalnymi. Wszystko od mniej więcej 3 lat się zamyka. Biznes za biznesem. A ci, którzy piszą, że to wina Tuska powinni się porządnie rozpędzić i z całej siły uderzyć głową w ścianę. Może się wtedy obudzą.
Chcieliście unię - macie unię.
Taka natura rynku. Nie zarabiasz na utrzymanie i masz nierentowny biznes to należy go zamknąć póki nie jest za późno. Towar w sieciówkach też jest z Polski, a że kupują więcej to mają możliwość oferowania lepszej ceny. Warzywa czy mięso w całej UE pędzone tak samo. Lokalność taka prawdziwa już dawno nie istnieje.
A kto wybiera zarząd i radę nadzorczą społdzielni którzy ustalają ceny za M2
Najpierw powodz w okolicach Wrocławia, teraz upadają firmy....a tego na kogo Wrocław i okolice mocno głosowali (Tusk/Holownia/Kamysz/Lewica) ma ich w d.... Może te "plagi" to kara lub nagroda. Ale jedno jest pewne - jak wybrali tak mają więc nie narzekacie. A Tusk wam dalej będzie mydlił oczy tylko że zamknięcie Ziobry czy Kaczyńskiego nie sprawi ze masło lub prad będa tańsze.
No i gdzie teraz Jagodno będzie kupowało serek na pizze?
Coś mocno w naszym kraju nie pasuje .Niemiec ,Francuz,Hiszpan ,Austriak itd zarabiają kilkakrotnie więcej niż Polacy .Ceny zbliżone,na nawet niższe niż u nas np prąd, którego opłaty dobijają Polską rodzinę i gospodarkę. -to Dlaczego więc nasi politycy i ci , którzy ich popierają ciągle Nam wmawiają , że to wina 800plus ,300 na szkołę czy też winne są 13 i 14 , które do głodowych świadczeń otrzymują emeryci -to jest powód biedy w Polsce . Pragnę zaznaczyć, że w innych krajach rodziny również dostają fundusze na wychowanie dzieci , mają pieniądze na to co u Nas robi się luksusem w rodzinie wielodzietnej np wyjazd na weekend ,wczasy , wyjście do kina . Skoro płacą Nam zagraniczni odbiorcy w euro ,my płacimy w euro to dlaczego tak niektórzy skomlą, że pracownicy za dużo zarabiają.Coś tu nie pasuje a Nasz Rząd wydaje się coraz bardziej niezaradny
Dino nie wejdzie,bo Dino buduje sklepy na swojej działce,która pierw kupuje.Tak od spółdzielnie nue będzie mu się opłacało wynajmować.Chyba,że spółdzielnia sprzeda mu działkę.A wszystko dzisiaj mozliwe
Ja wam wójta nie wybierałem. Ekoterrorystów też.
chistoria pokazuje że wejdzie ktoś z Sopotu i będziemy przygotowani do zamiany na wywieszki już z cenami w euro bo to będzie ułatwienie w prowadzeniu księgowości w języku i dla firm niemieckich a polskie zamkniemy
Wybierałeś frajerze. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.