Reklama

Ponad 7 tys. nowych drzew we Wrocławiu. Tu powstaje mały las

10/05/2021 13:17

Fortum we współpracy ze start-upem społecznym Dotlenieni.org posadziło 7251 drzew we Wrocławiu. To efekt wirtualnego sadzenia lasu – akcji, którą firma rozpoczęła w lipcu ubiegłego roku.

Las z sadzonek Fortum powstaje na obszarze wydzielonym przez ulice Ćwiczebną, Ślazową i Nowaka-Jeziorańskiego, na terenie wrocławskich Osobowic. W ramach akcji każdy ochotnik mógł posadzić wirtualną sadzonkę. Użytkownicy „wyklikali” 2251 drzewek, a Fortum w ramach uznania dla uczestników zdecydowało dołożyć jeszcze 5 tys. sadzonek, co łącznie da 7251 nowych drzew we Wrocławiu.


– Mam nadzieję, że efektem tej akcji będzie nie tylko las we Wrocławiu, ale też świadomość mieszkańców, że mają wpływ na swoje otoczenie. Warto je zmieniać na czystsze i bardziej zielone. Na Gospodarkę Obiegu Zamkniętego składają się codzienne decyzje każdego i każdej z nas. Tak jak te o posadzeniu drzew, dzięki którym wrocławianie będą oddychać czystszym powietrzem – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum.

Reklama

Akcja zbierania wirtualnych sadzonek zakończyła się wiosną 2021 r., a 23 kwietnia ruszyły pierwsze nasadzenia – bez udziału publicznosci ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Drzewa posadzili przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej Wrocławia oraz start-upu społecznego Dotlenieni.org.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości