– W okresie pandemii koronawirusa wszyscy stosujemy środki ochrony osobistej. To bardzo ważne, by dbać o zdrowie nas wszystkich, ale pamiętajmy, by zużytych rękawiczek czy maseczek nie wrzucać do toalety – apeluje Witold Ziomek, prezes MPWiK.
– Pracownicy wrocławskich wodociągów codziennie zapewniają mieszkańcom bezpieczną wodę w kranach oraz odbierają ścieki. Zadbajmy też o ich bezpieczeństwo – zaapelował Witold Ziomek, prezes MPWiK Wrocław.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przypomina, że maseczki i rękawiczki należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.
W kanalizacji nie powinny się także znaleźć: plastikowe opakowania, skrawki materiałów, ziemia z kwiatów, zlewki farb po remoncie, resztki jedzenia czy tłuszcze, w tym oleje i smary. W kuchennych zlewach warto natomiast zamontować specjalne sitka, blokujące spływanie resztek z brudnych naczyń.
Brygady MPWiK każdego dnia oczyszczają zapchane rurociągi i usuwają awarie. W związku z tym przypominają, że aby ograniczyć liczbę awarii, wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.
Zator powstaje, gdy osad zalegający na dnie kanału znacząco ogranicza jego drożność. Przedmioty wrzucone do kanalizacji – np. do toalety, zlewu lub studzienki – zatrzymują się w rurach i stopniowo je zapychają. Zatkana rura może spowodować cofanie się nieczystości lub doprowadzić do uszkodzenia sieci i wycieku. Taka sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji pracowników MPWiK, którzy muszą udać się na miejsce, by rozwiązać problem. Zatory powodują też zapychanie się pomp w pompowniach ścieków, których działanie jest niezbędne, aby zadbać o prawidłowy przebieg odbioru nieczystości.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze