Podczas prawosławnego sylwestra we Wrocławiu wystapią m.in. Balkan Spirit Projekt, н"лем folk i DJ Balkan Valkan. Nie zabraknie też poczęstunku i rakiji. Prawosławny Sylwester odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska po raz szesnasty.
W skład Balkan Spirit Projekt wchodzi dwóch Serbów i trójka Polaków, którzy wykonują tradycyjne ludowe utwory bałkańskie w autorskich aranżacjach, w klimacie folkowo-rockowym. Projekt przybliża folkowe i rockowe melodie, pochodzące z krajów byłej Jugosławii. Wiele z tych melodii w polskiej wersji językowej zdobywa w Polsce szczyty popularności na listach przebojów.
DJ Balkan Valkan to macedończyk pochodzący ze Skopje, a obecnie mieszkający we Wrocławiu.
Zespół н"лем folk to z kolei działająca już dwa lata grupa stworzona przez młodych ludzi, którzy tworzą własne utwory, ale często sięgają również po stare, zapomniane pieśni oraz urozmaicają je. Motywem przewodnim ich twórczości jest kultura łemkowska. Członkowie н"лем folk mają bardzo rozmaite zainteresowania muzyczne. Wyróżnia ich wykorzystywanie różnych instrumentów i przede wszystkim łączenie muzyki ludowej z innymi gatunkami.
Prawosławny sylwester odbędzie się w poniedziałek, 13 stycznia o godz. 19, w Mleczarni. Poza muzyką organizatorzy przewidzieli poczęstunek i rakiję. Bilet wstępu kosztuje 20 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze